Tänavune Sleepwalkers`i filmikool on pühendatud filmilindi rollile muutuvas maailmas. Vaatamata sellele, et paljudes filmikoolides on täielikult üle mindud digitaalsele tootmisele, mängib filmilint suures meediatööstuses jätkuvalt esimest viiulit. Käesolevate loengute eesmärgiks on anda põhjalik ülevaade sellest, mis toimub filmilindiga tänapäevase filmitööstuse raames. Loengud on mõeldud eelkõige filmitudengitele, kes õpivad operaatorieriala, hädavajalik on loengutes käsitletav informatsioon ka produtseerimist õppivatele üliõpilastele. Mööda külge ei jookse maha ka monteerijatel ja kindlasti ei tee liiga rezhissööridele. Loengutes näidatakse rikkalikult illustreerivat materjali suurel ekraanil ning loengud on tasuta. Loengud toimuvad inglise keeles. LOENGUTELE ON VAJALIK EELREGISTREERIMINE HILJEMALT 16.11  sleepwalkers@poff.ee

KODAK esitleb: Filmilint hübriidmaailmas
L 17.11, kell 11 – 13 kinos Sõprus

Kas tahad rohkem teada filmilindile filmimisest ja filmilindi võimalustest formaatiderohkes maailmas? Millised on filmilindi kasutamise võimalused kogu filmi teostumise tehnoloogilise protsessi (workflow) käigus, alustades ettevalmistusest kuni lõpliku koopia valmimiseni? Tahad teada, mis on KODAK Look Manager System, Display Manager System ja Digital Intermediate Workflow?
Tule kuulama loengut, mida peab KODAKi spetsialist Holger Shwaerzel Saksamaalt

FINLAB esitleb: Mis saab, kui materjal on filmitud?
P 18.11, kell 11 – 13 kinos Sõprus
Mis juhtub ühe filmimaterjaliga, kui ta on üles filmitud? Kuidas toimivad koos traditsiooniline filmilint ja arvutil põhinev tööprotsess? Kuidas saab filmilindil olevast optilisest kujutisest digitaalne informatsioon? Mis asi on DI ehk digitaalne vahekoopia? Digital Film Finlandi värvimäärajad ja järeltöötlejad Olli Leppänen ja Antti Peltoranta tutvustavad teemat ning illustreerivad loengut näidetega Digital Film Finlandis töödeldud mängufilmidest. See on Soome järeltöötlusstuudio, mis on filmilindi digitaliseerimisega tegelenud aastast 2000. Just seal toimub enamuse Eesti mängufilmide ja reklaamide digitaliseerimine ja värvikorrektsioon.


 
   
prg. mart kalmo