Eesti uute lühifilmide võistlusprogramm II

P, 18.11 kell 16 Von Krahlis

TA HAMMUSTAB SIND PIMEDAS
mängufilm 2007, 5

Režissöör: Martti Helde
Operaator: Heiko Sikka
Produtsent: Ermo Säks, BFM

Lugu isast, pojast ja nende omavahelisest sidemest, erilisest energiast, mis on olemas igas peres. Aga mis juhtub, kui seda energiat segab raadio, lihtne ese igas kodus?

Martti Helde on varasest east tegelenud kooliteatriga ning lavastanud kolm arvestatavat lühinäidendit. Jalg filmiukse vahele sai pandud aastal 2004 ekperimentaalse paroodiafilmiga „Sigade koalitsioon”. 2006. aasta sügisest on Martti Balti filmi- ja meediakooli filmirežii üliõpilane.


UUESTISÜND
dokumentaalfilm 2007, 18

Režissöör: Joosep Matjus
Operaator: Joosep Matjus
Produtsent: Rein Maran

Film kujutab palavikku, krampe ja tasakaaluhäireid, mille all kannatab loodus, kui ta teeb läbi oma järjekordse uuestisünni: saab kevadeks.

Joosep Matjus õpib Balti filmi- ja meediakooli magistrantuuris. Ta on teinud kaks loodusfilmi: „Suvine dokumentaal” (2006) ja „Uuestisünd” (2007).RAVITSEJA
animatisoon 2007, 320

Režissöör: Katre Haav
Operaator: Katre Haav
Produtsent: Ülo Pikkov

„Ravitseja” räägib loo linnast, mille elanikud on murest ja raskusest tükkideks purunenud.

Katre Haav õpib Eesti kunstiakadeemias teisel kursusel animatsiooni. Lühifilm „Ravitseja” valmis rahvusvahelise organisatsiooni, Goethe instituudi toel ning õpetajate Ülo Pikkovi ja Priit Pärna juhendamisel. Katre tahaks teha nii häid filme kui võimalik, et mitte raisata aega vaatajate elust.


MÖÖDA PIIMATEED
PA PIENA CELU
dokumentaalfilm 2007, 8

Režissöör: Liga Gaisa
Operaator: Liga Gaisa
Produtsent: Liga Gaisa

Film piimast, inimestest ja kevadest.

Liga Gaisa õpib Balti meedia- ja filmikooli magistrantuuris. Läti kultuuriakadeemias on ta saanud bakalaureusekraadi rahvusvaheliste kultuurisuhete alal ja esimese magistrikraadi kultuurikorralduses. Liga on dokumentaalfilmide režissöör ja lühifilmide produtsent.

IMRE
dokumentaalfilm 2007, 12

Režissöör: Katri Rannastu
Operaator: Katri Rannastu
Produtsent: Katri Rannastu

Sünopsise asemel tsitaat Jaan Tättelt: „Selle filmi vaatamine teeb inimese rõõmsaks, kuigi peaks tegema kurvaks. Alustasin filmi vaatamist peaga, aga minuti möödudes sain aru, et see on mõeldud vaatamiseks südamega: just nii, nagu elas peakangelane Imre. Imre ei esita endale küsimusi, mis on ainult hea, sest vastata neile ei oska keegi, ja kes oskab, see eksib.”

Katri Rannastu lõpetas 2000. aastal Tallinna ülikooli ajaloo eriala, 2007. aastal Balti filmi- ja meediakooli filmieriala. Teemad, mis Katrit filmi tegemisel köidavad, on naise enesetunne maskuliinses mõttemustris, lapsed täiskasvanute maailmas ning pisikesed rõõmsad asjad.SÜDAMEASJAD
mängufilm 2007, 10

Režissöör: Mihkel Ulk
Stsenarist: Sass Henno
Näitlejad: Eva Klemets, Tambet Tuisk, Gert Raudsep
Produtsent: Kätlin Jensen

Eduka uusrikka tüdruk annab intervjuu satelliitkanali uudisteprogrammile. Ent seda tehes alandab ta oma mehe edule orienteeritud elustiili. Algab ahelreaktsioon, mis jätab järele vereplekid, seljataha süütu lapsepõlve ning purustab unistused turvalisest tulevikust.

Mihkel Ulk õpib Balti filmi- ja meediakooli magistrantuuri režiikursusel Arvo Iho juhendamisel. „Südameasjad” on tema teine lühifilm.

BILOCATION
mängufilm 2007, 9

Režissöör: Thomas de Simon, Kaur Talpsepp
Operaator: Jukka Luoma
Produtsent: Damon Meledones

Mis saab siis, kui kinnisideed on tegelikult hirmud? Mis saab siis, kui üks asi ja inimene suudab olla eri kohas samal ajal? Või mis saab siis, kui paigad ei ole samad, aga hirmud realiseeruvad ja kohtuvad ühes kohas? On see hullus või on midagi muud?

Autorid Thomas de Simon ja Kaur Talpsepp endast: „Kõigepealt rääkisime Kafkast. Teiseks hakkasime rääkima filmist. Ja kui lõpetasime, rääkisime kirest ning võimalusest sellest vabaneda. Nii me alustasime...”TÄHELEPANU, START!

dokumentaalfilm 2006, 36

Režissöör: Madli Lääne
Operaator: Rein Kotov, Meelis Veeremets
Produtsent: Kätlin Jensen-Tiigi, Allfilm

Dokumentaalfilm „Tähelepanu, start!” on esimese klassi koolitestidest. Seitsmeaastane Otto on väike poiss, kes tahab veel mängida. Selle aseme tuleb aga tal seista vanemate pealesunnitud valikute ees: kas temast peaks saama müügimees või arhitekt? Kas peab sellele nii vara mõtlema? Kas kool, kus poiss õpib, määrab tema tuleviku? Tundub, et see on meie eduühiskonnas saanud pea et kõige tähtsamaks – kuid kellele?

Madli Lääne on filmitegemist õppinud Eestis, Saksamaal ja Kuubas. Praegu on ta Balti filmi- ja meediakooli montaažirežii magistrant. „Tähelepanu, start!” on tema neljas dokumentaalfilm. 
   
prg. mart kalmo