Jeiiiii!

Just Film on selleks korraks läbiii!!!!!!!!!!! Suur tänu kõigile - zhüriile, õpetajatele, noortele filmiajakirjanikele, korraldajatele, vabatahtlikele, projektsioonimeestele, festivali sõpradele ja toetajatele, külalistele ning eelkõige teile - PUBLIK.

Aitäh kõigile, kes meiega Kuku klubis lõpupeol rokkisid :)

Kohtume järgmisel aastal, eks! Ja hoidke silma peal meie kodukal, sest karta on, et aasta jooksul toimub muudki, kui järgmiseks aastaks ettevalmistus.

Just Film festival 2007 auhinnad jagunesid järgmiselt:

Parim noortefilm: "See on Inglismaa" ("This is England", Shane Meadows)
Parim lastefilm: "Arktikalugu" ("Arctic tale", Adam Ravetch, Sarah
Robertson)
Lastezhürii eriauhind: "Internaat" ("Dek hor", Songyos Sugmakanan)
Publiku lemmiku auhind Tallinna Linnavolikogult: "Prantsuse keel
algajatele" (Französisch für Anfänger, Christian Ditter)

NB! Auhinnatud "Arktikalugu" hakkab pärast festivali jooksma Sõpruse kinos! Kõik, kellel nägemata jäi, minge kindlasti vaatama ja saate teada, miks lastezhürii nii üksmeelse otsuse tegi.

/Uudise lisas Elen 02.12.2007/Lõpuks ometi avatud - Just Filmi blogi

Abiks kõigile, kes ei suuda otsustada, millist filmi vaadata, avasime Just Filmi blogi. Just Filmi blogis kirjutavad Just Filmi noored ajakirjanikud. Need on viis noort, kes on välja valitud selle tõttu, et nad on eriti head filmiarvustajad ja loota võib, et kunagi tulevikus saavad nendest filmiajakirjanikud.

Lugege siis blogi http://justfilmifilmid.blogspot.com avaldage ka ise arvamust!

Just Filmi ajakirjanikud on:

Kadri Kuusk, Liis Reiman, Robert Aps, Kristjan Kiik ja Kristina Jävekülg.

/Uudise lisas Elen, 23.11/

Just Filmi külalised selgunud!

Just Filmil on rõõm teatada, et Just Film festivali välismaa-külalised on sel aastal peamiselt rezhissöörid. Nii, et kõik andunud filmihuvilised on oodatud osalema pärast filme toimuvatele kohtumistele nõrkemiseni küsimusi esitama. Külla on tulemas:

Graffitifilmi „Bomb it!“ režissöör Jonathan Reiss (http://jonreiss.com).

Hip-hopidoki „Freestyle: vaba riim“ režissöör Kevin Fitzgerald (http://www.hiphopfilmfestival.com/spotlight_kevinfitzgerald.php).

Eriti raju filmi „Dasepo vallatud tüdrukud“ režissöör Je-yong Lee (http://www.imdb.com/name/nm0497489/).

Noortefilmide võistlusprogrammis osaleva „Prantsuse keel algajatele“ peaosatäitja François Göske. Just Film jätkab oma ilusate poiste esitlemise traditsiooni! Tegelikult mäletavad Just Filmi pikemaaegsed külalised, et kunagi olid meil lasteprogrammis filmid „Bibi Blocksberg“ ja „Lendav klassituba“, kus tollal veel suht pisike François mängis...

«Just Film» – и по-русски!

В этом году традиционный кинофестиваль Just Film, проводящийся в рамках таллиннского кинофестиваля «Темных ночей», представляет все фильмы также и с русскими субтитрами. Программа кинопраздника ориентирована, в основном, на молодежь 13-18 лет.

Стоимость билетов на фестиваль не превышает 50 крон, предусмотрены скидки (в том числе, и групповые: 35 крон/билет при группе больше 10 чел.). Все фильмы демонстрируются в кинотеатре «Сыпрус» (Vana-Posti 8) и в Kinomaja (Uus tn 3)

http://www.ttrk.tln.edu.ee/rus/ANONS_2007_JUST_FILM.php

/Uudise lisas Elen, 19. novembril/
Piletimüük käib täiega!

Auh!

15ndal novembril avanes Just Filmi piletimüük ja tulemused on muljetavaldavad. Seega soovitame teil võimalikult vara asuda pileteid ostma. Just Filmi tavapiletid maksavad 50 eeku, sooduspiletid 40 eeku ja kui osta hulgi (NB! Piletilevi täisteenuspunktidest), ehk siis üle kümne pileti korraga, siis maksab üks pilet kõigest 35 eeku, ajee....

/Uudise lisas Elen, 17. novembril/


Kõigile, kes tahavad saada tulevikus filmikriitikuteks!

Sel aastal algatab Just Film festival uudse ja esmakordse projekti, mille eesmärgiks on parandada eesti filmiajakirjanduse tulevikku. Selleks valitakse konkursil välja viis kuni kümme (sõltuvalt kandidaatide headusest) erinevas vanuses ilmiajakirjandusest huvitatud noort. Väljavalitutele toimub Tallinnas vahetult enne festivali ühepäevane koolitus, kus räägitakse filmiajakirjandusest üldse, filmiarvustuse kirjutamisest ja filmitegijate intervjueerimisest.

Pärast koolitust kirjutavad noored filmiajakirjanikud omandatud teadmiste põhjal Just Filmi filmidest filmiarvustusi, mis avaldatakse PÖFFi blogis, Just Filmi kodulehel ning arvustustest kõige paremad avaldatakse Eesti Ekspressis.

Selleks, et konkursil osaleda, saada aadressil justfilm@poff.ee oma lemmikfilmi lühiarvustus (kuni 2000 tähemärki). Kirja subjektireale kirjuta: filmiajakirjanike konkurss. Kindlasti saada meile ka oma vanus, elukoht ja kontaktandmed! Osaleda võivad kõik vanuses 12-18 filmihuvilised, kõige olulisemaks eeltingimuseks on aga see, et sind tõesti huvitab filmiajakirjandus ja filmikriitika. Kuna festival toimub Tallinnas, siis arvesta sellega konkursil osaledes!

NB! Saada oma kiri hiljemalt 10. novembril!

/Uudise lisas Elen 05. 11. 2007/.

Filmiprogramm on paigas!

Oi kui õnnelik on Just Filmi tiim! Lõpuks ometi on meie filmiprogramm paigas ja seda tahame me teiega ka jagada!

Ajakava veel ei ole üleval, aga eks see tuleb ka peagi. Piletite eelmüük algab 15. novembril, nii et viige end kiirelt programmiga kurssi, et pärast ei oleks pikalt vaja filme valida...

/Uudise lisas Elen 04. 11. 2007/ 
 
prg. mart kalmo