Kumu dokumentaal         MOFF         HÕFF         tARTuFF 
Animated Dreams Sleepwalkers Just Film Baltic Event
FILMIOTSING
Märksõna
Kuupäev
Kino
Režissöör
Programm
Päritolumaa

» OtsiUUDISED
24.01.2008
Filmi "Klass" esseekonkursi võitjad selgunud »

13.12.2007
PÖFF ületas esmakordselt 50 000 vaataja piiri »

10.12.2007
PÖFFi publikuhääletusel osalenutele auhinnad loositud »


BLOG
PÖFFi blogi leiad siit


PÖFFI POSTILJON
Tunne ennast
mugavalt - liitu
PÖFFi meililistiga ja
meie e-postiljon toob
värsked festivaliuudised
otse sinu
postkasti!
» Liitu


Ööfilmid

Vaata programmi plakatit

MUST LAMMAS / BLACK SHEEP
EX DRUMMER
TAEVASILM / GUN CHUNG
RAHUTUD / JUNGCHEON
ELAGU FILMITEGIJA! / KANTOKU BANZAI!
ORBUDEKODU / EL ORFANATO 
NAGU VÄLK SELGEST TAEVAST / OUT OF THE BLUE
PAPRIKA
SUKIYAKI WESTERN DJANGO

PÖFFi ööfilmid - piirideta ja hullumeelne kino unetutele
Kõigepealt olgu kohe täpsustuseks öeldud, et PÖFFi ööfilmide näol ei ole tegemist žanripuhaste õudus- ja/või ulmefilmidega, mida sageli kiputakse samastama öiste filmiseanssidega. Ka ei pretendeeri PÖFFi ööfilmid nn. Midnight Movies filmide nimetusele, millel on täiesti olemas iseseisev kontseptsioon, kuid millest on alguse saanud ka paljude filmifestivalide idee korraldada publikule toreda päeva lõpetuseks lõõgastav ööseanss. Nii on see aastaid toimunud Torontos, Rotterdamis ja Karlovy Varys. Nüüd siis ka tänavusel PÖFFil.

Kuigi PÖFFi publikul on pea alati olnud samuti võimalik öösel kinos käia, on käesoleva aasta filmiprogramm läbimõeldum ja kaalutletum. Üheksast filmist koosnev programm pakub saali tulnud publikule lustlikku, mõtlemapanevat ja pöörast meelelahutust, mis sobib oivaliselt panema festivalipäevale punkti.

Ööfilmide kava vaatajad paneb programm muidugi silmi pööritama
ja heast meelest käsi plaksutama. Siin on olemas kõik, mida heaks tujuks ja mõnusaks äraolemiseks vaja on. Aasia filmide fännihordide ette tuuakse terve plejaad jaapani kino raskekahurväest, alustades animelegendi Satoshi Koni visuaalselt täiusliku “Paprikaga“, jätkates PÖFFi nö igapäevakülaliste Takeshi Kitano ja Takeshi Miike verivärskete, alles maailma festivalidel tiirutama hakkavate teostega “Au filmitegijale!“ (Glory to the Filmmaker!) ja “Sukiyaki Western Django“. Lisaks pakub Aasiast närvikõdi ka kultuslavastaja Johnnie To pikaaegse stsenaristi Yau Nai Hoi stiilne põnevik “Taevasilm“ (Eye in the Sky), ning Lõuna-Korea hoogne võitluskunste eksponeeriv “Rahutud“ (The Restless).

Põnevat kraami jätkub programmi igast maailma kandist. Kahe filmiga on esindatud sel aastal võimsalt end filmi maailma kaardile paisanud Uus-Meremaa, kust pärit kaks sellist pärlit, nagu uueks Peter Jacksoniks ristitud Jonathan Kingi vaimukas (lamba)zombikomöödia “Must lammas“ (Black Sheep) ja tõsielusündmustel põhinev äreva atmosfääriga Robert Sarkiesi “Nagu välk selgest taevast“ (Out of the Blue). Täiesti omaette kurioosumina seisab kavas selle aasta üks enam diskussiooni tekitanud debüütfilm Belgiast, Koen Mortieri “Ex Drummer“ – sageli “Madalmaade “Trainspottinguks““ kutsutud film, mida nõrganärvilistele eriti ei soovitaks.

Õõvastavama hõnguga on ka tänavu Hispaania poolt Oscari kandidaadiks esitatud ja sealse kino suurkuju Guillermo del Toro poolt produtseeritud “Orbudekodu“ (The Orphanage), mis peaks meeldima nendele, kes peavad lugu Gullermo del Toro ja Alejandro Amenábari muinasjutt (õudus)filmidest.

Hullumeelseid ja pööraseid öid!

Helmut Jänes
programmi koostaja


prg. mart kalmo