Kumu dokumentaal         MOFF         HÕFF         tARTuFF 
Animated Dreams Sleepwalkers Just Film Baltic Event
FILMIOTSING
Märksõna
Kuupäev
Kino
Režissöör
Programm
Päritolumaa

» OtsiUUDISED
24.01.2008
Filmi "Klass" esseekonkursi võitjad selgunud »

13.12.2007
PÖFF ületas esmakordselt 50 000 vaataja piiri »

10.12.2007
PÖFFi publikuhääletusel osalenutele auhinnad loositud »


BLOG
PÖFFi blogi leiad siit


PÖFFI POSTILJON
Tunne ennast
mugavalt - liitu
PÖFFi meililistiga ja
meie e-postiljon toob
värsked festivaliuudised
otse sinu
postkasti!
» Liitu


Montoni moefilmide eriprogramm

CELEBRATION
SALAJANE LAGERFELD / LAGERFELD CONFIDENTIEL
MARK JACOBS & LOUIS VUITTON
PUNK ROYAL – BÄND P*****L / PUNK ROYAL – ET BRAND PÅ RØVEN
KASUTU / WU YONG

Moe-ja filmimaailm on alati sõbralikes suhetes olnud. Nii mõnegi
maailmakuulsa moedisaineri tähelend on alguse saanud filmikostüümide loomisest ning filmide kaudu on paljud uued trendid jõudnud laiadesse massidesse. Näiteks Givenchy saavutas rahvusvahelise tuntuse näitlejanna Audrey Hepburni kaudu, kes kandis tema loomingut filmides “Hommikueine Tiffany juures”, “Sabrina” ja “Funny Face”, staari ning moelooja sõprus ja koostöö kestis 40 aastat...

Moebrändil Monton on hea meel esitleda esmakordselt PÖFFil moefilmide eriprogrammi. Käesolevas filmivalikus on viimastel aastatel valminud dokumentaalfilmid, mis avavad uksed moemaailma tagaruumidesse. Lisaks säravale glamuurile ja rahvusvahelisele kuulsusele leiab sealt ka palju tööd, kompromisse nii iseenda kui teistega, kriitilisi tähtaegu, väiksemaid ja suuremaid ebaõnnestumisi...

Karl Lagerfeldi nimi on tuttav igale moehuvilisele. Filmis “Salajane Lagerfeld” on sarmikas vanahärra lasknud kaameral ennast jälgida nii avalikel kui privaatsematel hetkedel. Kuigi võib aimata, et päris lõpuni ei suuda nii põnevat isiksust avada mitte keegi, on film siiski nauditav ja huvitavaid fakte saab teada mitmeid.

“Punk Royal” näitab aga väikese Taani brändi kujunemist – kiirele arengule järgneb valus kukkumine. Film on heaks näiteks, et põneva idee korral võib edukaks saada igaüks, kuid saavutatu võib ka kiirelt kaduda... Režissööri Jia Zhang-ke film “Kasutu“ viib meid aga Hiinasse – film jälgib tehases töötavaid õmblejaid vaheldumisi kohaliku moedisaineri Ma Ke esimese kollektsiooni valmimisega.

Viimatinimetatud filmi režissöör Zhang-ke on öelnud, et rõivad mitte ainult ei kata meie keha, vaid räägivad ka lugusid. Loodan, et esimeses moefilmide eriprogrammis näidatavad filmid räägivad vaatajatele lugusid selliselt, et tihti veidi salapäraseks ja natuke ülbekski peetav moemaailm muutuks veidi arusaadavamaks ja lihtsamaks. Mood ei pea olema vaid pikkadel catwalkidel ja moeajakirjade lehekülgedel modellide seljas esitletav kättesaamatu unistus. Mood on kõikidele ja kõikjal. Moes oleme nii mina kui sina.

Helen Meius
Montoni turundusjuht


prg. mart kalmo