Kumu dokumentaal         MOFF         HÕFF         tARTuFF 
Animated Dreams Sleepwalkers Just Film Baltic Event
UUDISED
24.01.2008
Filmi "Klass" esseekonkursi võitjad selgunud »

13.12.2007
PÖFF ületas esmakordselt 50 000 vaataja piiri »

10.12.2007
PÖFFi publikuhääletusel osalenutele auhinnad loositud »


BLOG
PÖFFi blogi leiad siit


PÖFFI POSTILJON
Tunne ennast
mugavalt - liitu
PÖFFi meililistiga ja
meie e-postiljon toob
värsked festivaliuudised
otse sinu
postkasti!
» Liitu


Võistlusprogrammi EurAasia žürii

Cho Sung-woo
Lõuna-Korea

Helilooja Cho Sung-Woo on kirjutanud muusika enam kui 30 Lõuna-Korea filmile ja telefilmile, debüteerides 1995. a. Ta on rajanud professionaalse süsteemi filmimuusika tootmiseks ning koolitanud mitmeid muusikajuhte, kes on nüüdseks aktiivselt tegevad filmitööstuses. Cho on enda 1999. a loodud firma Music & Film Creation nõukogu esimees ning ühtlasi, omades magistri- ja doktorikraadi filosoofias, dotsent Yonsei Ülikoolis. Muuhulgas on Cho loonud muusika tänavuaastase festivali Korea filmide programmis linastuvale linateosele "M“.

François da Silva
Prantsusmaa

François da Silva juhtis ligi 20 aasta jooksul mitmeid Prantsuse art-house kinosid. 2002. a oli ta Cannes’i filmifestivali programmi Directors’ Fortnight kunstiline juht. Praegu töötab ta kunstinõunikuna Euroopa suurimas sõltumatus filmitootmisfirmas EuropaCorp, mille asutas Luc Besson. Da Silva otsib kogu maailmast uusi talente, projekte ning filme nii tootmiseks kui levitamiseks.

Jaak Kilmi
Eesti

Jaak Kilmi õppis Tallinna Pedagoogikaülikoolis filmirežiid. Ta on teinud telereklaame, paar telesaadet, lühimängufilme, kaks täispikkamängufilmi (“Sigade revolutsioon“, “Kohtumine tundmatuga“) ja dokumentaalfilme, kuid mitte ühtegi animafilmi. Võib-olla on siin põhjuseks kehv joonistamisoskus või traditsioone ja väljakujunenud soorolle järgiva isa kasvatus, et nukkudega mängivad ainult tüdrukud. Sestap mängibki ta oma filmides elavate inimestega.

Ilkka Y.L. Matila
Soome 

Ilkka Matila on Soome filmiprodutsent ja -levitaja. Ta on produktsioonifirma Matila & Röhr Productions Oy kaasomanik aastast 1997 ning oli üks kinolevi ja -pidaja firma Bio Rex Cinemas asutajatest 2001. a. Viimastel aastatel on Ilkka Matila pidanud ka filmi- ja meediaalaseid loenguid Soome kõrgkoolides. Matila on olnud Eesti filmide “Nimed marmortahvlil“, “Ruudi“ ja “Georg“ kaasprodutsent ning tootnud mitmed PÖFFilgi edukalt linastunud Soome filmid nagu “Luurerühm“, “Emadest parim“, “Tuleneelaja“ ja “Kuuvalgel“.

Julietta Sichel
Tšehhi Vabariik

Julietta Sichel on õppinud keeli ja kirjandust Salzburgis ning filmiajalugu ja -teooriat Prahas. Ta on aktiivne filmiajakirjanik ja FIPRESCI Tšehhi  sektsiooni kauaaegne liige. 1995. aastal asus Julietta Sichel tööle Karlovy Vary Rahvusvahelise Filmifestivali programmiosakonnas, kus ta hetkel on programmidirektor.

prg. mart kalmo