Kumu dokumentaal         MOFF         HÕFF         tARTuFF 
Animated Dreams Sleepwalkers Just Film Baltic Event
UUDISED
24.01.2008
Filmi "Klass" esseekonkursi võitjad selgunud »

13.12.2007
PÖFF ületas esmakordselt 50 000 vaataja piiri »

10.12.2007
PÖFFi publikuhääletusel osalenutele auhinnad loositud »


BLOG
PÖFFi blogi leiad siit


PÖFFI POSTILJON
Tunne ennast
mugavalt - liitu
PÖFFi meililistiga ja
meie e-postiljon toob
värsked festivaliuudised
otse sinu
postkasti!
» Liitu


Norra lühifilmide öö


Norra suursaadik Stein Vegard Hagen, 11. Pimedate Ööde Filmifestivali patroon, esitleb Norra lühifilmide programmi, milles huumor vaheldub tõsiste teemadega ning kus üks mõttelõng on provokatiivsem kui teine.

Reedel, 30. novembril kell 23:00 – 02:00
Kinomajas, Uus tn. 3

SULGE UKS (Dųren som ikke smakk) re˛. Jens Lien
SNIFFER (Sniffer) re˛. Bobbie Peers
BAWKE (Bawke) re˛. Hisham Zaman
Fear LESS (Fear LESS) re˛. Therese Jacobsen
KOSMONAUT (Kosmonaut) re˛. Stefan Faldbakken
NÄHES PURJEIS PAATI (Å se en båt med seil) re˛. Anja Breien
AIDAKE LAPSI (Redd barna) re˛. Terje Rangnes
ÜHENDUSES PEITUB JÕUD (De beste går fųrst) re˛. Hans Petter
Moland

Programm on tasuta ning sissepääs kogu programmi vältel.
www.norra.ee


SULGE UKS (Dųren som ikke smakk)
re˛. Jens Lien
Ema on andnud pojale mõned lihtsad reeglid, mille järgi elada ning mille läbi elugi on sama lihtne. Kui aga ema ei ole, siis avastab mees, et elu on mõnevõrra keerulisem. Nii re˛issöör kui peaosaline on tuttavad juba filmist "Tüütu mees" - Jens Lien ja Trond F. Aurvåg. Esilinastus Cannes’i filmifestivalil.

SNIFFER (Sniffer)
re˛. Bobbie Peers
Ühiskonnas, kus kõigil on lendamisvõime, hoiavad inimesi maapeal gravitatsioonisaapad. Kuigi puuduvad nii päikesevalgus kui ka avatud taevas, elavad inimesed oma igapäevast rutiinset elu, milles puudub igasugune lootus isiklikuks rahuloluks. Ühel heal päeval saab ühel mehel aga küllalt ja ta asub muutma status quo’d. Ta teeb lõpparve oma töökohaga, päästab sidemed valla ja tõuseb lendu. Cannes’i festivali Kuldse Palmilehe võitja lühifilmide kategoorias.

BAWKE (Bawke)
re˛. Hisham Zaman
Isa ja ta väike poeg on olnud põgenikud juba mõnda aega. Kui nad jõuavad oma sihtmärgini, selgub, et nende probleemid ei lõppe sellega. Lõpuks peab isa langetama otsuse kahe halva vahel, et anda oma lapsele tulevikulootust. Re˛issöör Hisham Zaman on filmis kasutanud nii enda kui teiste põgenike lugusid, kuid keskendub eelkõige üldinimlikele dilemmadele. Film on pärjatud mitmete rahvusvaheliste auhindadega.

Fear LESS 
re˛. Therese Jacobsen
Sageli ei ole lapsepõlv muretu, roosiline aeg, nagu täiskasvanud seda kujutavad. See aeg võib olla täis muresid ja ärevust. Re˛issöör Therese Jacobsen on üle kümne aasta teinud eksperimentaalseid lühifilme, millest mitmed on pälvinud auhindu ja tähelepanu.

KOSMONAUT
re˛. Stefan Faldbakken
Nõukogude Liit aastal 1991: kapten Igor Fedorovil on käsil uue soololennu rekordi püstitamine avakosmoses. Kuid siis kaob kontakt lennujuhtimiskeskusega Kasahstanis. Film esilinastus Veneetsia filmifestivalil ning on hiljem kogunud auhindu teistelt rahvusvahelistelt festivalidelt. Re˛issöör Stefan Faldbakken on teinud nii lühifilme, millega saavutas ka Oscari kandidaadi staatuse, kui ka täispika mängufilmi (2006 Uro).

NÄHES PURJEIS PAATI (Å se en båt med seil)
re˛. Anja Breien
Ilmastikust räsitud nägu, vana mees – suustaja Rondane mäe lähistel…
Napoli lauluke, muusika üle lumeväljade – lapsepõlvemälestused suvest, paadist…
Loodus on nüüd lumevaiba all – korraga paat, lumes… Mis toimub?
Vanema põlvkonna re˛issööride hulka kuuluva Anja Breieni filmid – nii lühi, dokumentaal kui ka täispikad – on jõudnud mitmetele kesksetele rahvusvahelistele festivalidele ning korjanud sealt auhindu. Nii ka “Nähes purjeis paati”.

AIDAKE LAPSI (Redd barna)
re˛. Terje Rangnes
Teravmeelne lugu õest-vennast, kes oma isa sünnipäeval müüvad kohalikus bensiinijaamas loteriipileteid, millest saadav tulu läheb pimedate laste abistamiseks Aafrikas. Lühifilm on osa noorte filmire˛issööride koostööprojektist "Utopia", kus iga lühifilm pidi illustreerima üht Norra parteid – "Aidake lapsi" aluseks on parempoolne Progressipartei (Fremskrittspartiet). Peamiselt Norra ringhäälingule NRK seriaale tegeva re˛issööri Terje Rangnesi jaoks oli "Aidake lapsi" esimene lühifilm ning tõi kaasa hulgaliselt auhindu rahvuvahelistelt filmifestivalidelt.

ÜHENDUSES PEITUB JÕUD (De beste går fųrst)
Re˛. Hans Petter Moland
Seltskond vanemaid härrasmehi läheb lauldes matkale ning satub sohu vajunud neiu peale. Lühifilm on osa noorte filmire˛issööride koostööprojektist "Utopia", kus iga lühifilm pidi illustreerima üht Norra parteid – "Ühenduses peitub jõud" peaks kandma Norra suurima erakonna Töölispartei vaimu. Ka leiab antud lühifilmis paraleele populaarse Berlevågi meeskoori tegemisi kajastava filmiga "Heftig og begeistret". Mitmeid rahvusvahelisi auhindu pälvinud film re˛issöör Hans Petter Molandilt, kes on rohkem tuntud mängufilmide tegijana.

prg. mart kalmo