Kumu dokumentaal         MOFF         HÕFF         tARTuFF 
Animated Dreams Sleepwalkers Just Film Baltic Event
UUDISED
24.01.2008
Filmi "Klass" esseekonkursi võitjad selgunud »

13.12.2007
PÖFF ületas esmakordselt 50 000 vaataja piiri »

10.12.2007
PÖFFi publikuhääletusel osalenutele auhinnad loositud »


BLOG
PÖFFi blogi leiad siit


PÖFFI POSTILJON
Tunne ennast
mugavalt - liitu
PÖFFi meililistiga ja
meie e-postiljon toob
värsked festivaliuudised
otse sinu
postkasti!
» Liitu


PÖFF on poole peal

PÖFFi kuuendaks päevaks on ostetud üle 34 000 pileti

Tänase päeva seisuga, ehk põhifestivali poole peal, on seni kõige populaarsemaks osutunud prantsuse romantiline draama "2 päeva Pariisis“, mida vaatas eile Kosmose suures saalis täismaja, ning mille lisaseanss toimub veel festivali viimasel päeval kinos Sõprus.

Juba linastunud festivali filmidest on enam publikut kinno toonud veel Euroopa Filmiakadeemia poolt pärjatud Rumeenia linateos "4 kuud, 3 nädalat, 2 päeva", eestlase Arvo Iho poolt Venemaal vändatud "Karuzmari", PÖFFi EurAasia võistlusprogrammi kuuluvad "Armastuse hambad" (Hiina), "Tühjad pudelid" (Tšehhi) ja "Sügisball" (Eesti), prantslaste François Ozoni "Angel" ja Catherine Breillat’ "Viimane armuke“, tänavu Veneetsis võidu noppinud Ang Lee "Ettevaatust, iha", iiri romantiline muusikafilm "Ükskord", jaapani anime "Paprika", legendaarse rootsi lavastaja Roy Anderssoni "Teie, kes te elate", Venemaa "Raudkindel" ja "Cargo 200", tšehhi humoorikas "Ma teenindasin Inglise kuningat" ning korea komöödia "Ma olen küborg, kuid see on OK".

Festivalil esimesena väljamüüdud film "Mu mustikakarva ööd" (Wong Kar-wai, USA) jõuab kinoekraanidele juba selle aasta lõpus.

Praeguse piletite eelmüügi statistika järgi on eeldada läbimüüdud seansse või rohket publikuhuvi järgmistele veel linastamata filmidele: "Aleksandra" (Aleksei Sokurov, Venemaa), "Irina Palm" (Sam Garbarski, Suurbritannia/Saksmaa), "Intervjuu" (Steve Buscemi, USA), "Tuukrikell ja liblikas" (Julian Schnabel, Prantsusmaa/USA, "Mu parim sõber" (Patrice Leconte, Prantsusmaa) ja "Lubadus" (Emir Kusturica, Serbia).

Eriprogrammidest on seni enimnõutud muusikadokumentaal "Sigur Ros kodus", mille lisaseanss toimub 9. detsembril Von Krahli Teatris, samuti dokid "Annie Leibovitz: elu läbi objektiivi" (USA), "Kahevahel" (Lõuna-Korea) ja "Planeet" (Rootsi).

Väljamüüdud seansside ja lisaseansside kohta leiab jooksvat infot PÖFFi kodulehelt.

Pimedate Ööde Filmifestival kestab 9. detsembrini.

prg. mart kalmo