Kumu dokumentaal         MOFF         HÕFF         tARTuFF 
Animated Dreams Sleepwalkers Just Film Baltic Event
UUDISED
24.01.2008
Filmi "Klass" esseekonkursi võitjad selgunud »

13.12.2007
PÖFF ületas esmakordselt 50 000 vaataja piiri »

10.12.2007
PÖFFi publikuhääletusel osalenutele auhinnad loositud »


BLOG
PÖFFi blogi leiad siit


PÖFFI POSTILJON
Tunne ennast
mugavalt - liitu
PÖFFi meililistiga ja
meie e-postiljon toob
värsked festivaliuudised
otse sinu
postkasti!
» Liitu


Reedel selle aasta 20 parimat mobiilifilmi suurel ekraanil

Selle nädala reedel algusega kell 20:00 kulmineerub Nokia Mobiilifilmide Festival kino Kosmos väikeses saalis, kus linastuvad Eesti esimese mobiilifestivali 20 parimat ekraanile valitud filmi. Kohapeal kuulutatakse välja publiku lemmik ning MOFF 2007 võitjafilm.

Kinoekraanile valisid MOFFi virtuaalse kinosaali külastajad ja eel˛ürii järgmised filmid:
Ei mõista / Einar On Majas / Ela ja lase elada / Ice board / Ilu Vang / Kõne Narvast / Kujuteldavad sõbrad / Let It Snow! Let It Snow! Let It Snow! / Milleks üldse videoblog? / Mobiilipaharetid / Mobiilne Porno / Myydimurdjad / Otsustusvõimetus / Piljard / Pult / Tantsuõhtu / Tervis, Eks? / The Ö Team / Valimispäev Valgevenes, jaanuar 2007 / Vannitagarääkijad.
Kokku keerles konkursikarussellil poolsada filmi, mida saab jätkuvalt MOFFi veebilehelt ja EMT SurfPort’i vahendusel uudistada.

Alg˛ürii töös osalenud kino Sõprus juhi Katrin Rajasaare arvates esindasid MOFFi filmid amatöörkino seinast seina - eksperimentaalidest läbimõeldud anima ja lynchiliku thrillerini. "Muidugi oli ka palju lihtsalt häppeningi, sellist, mida harrastati ka videokaamerate massidesse jõudmisel rohkem kui vaadata jaksatakse. Sarnaselt professionaalse kinokunstiga algab hea film nutikast loost ka mobiilifilmide puhul ning arvan, et just sellised lühipalad leiavad ˛ürii poolt äramärkimist,” lisas Rajasaare.

Alg˛ürii pilgu alt jõuab 7. detsembril kino Kosmos ekraanile 10 filmi, ülejäänud kümme valis välja MOFFi publik www.nokia.ee/moff kinosaalis hääletades.

Kes selleks korraks oma filme esitada ei jõudnud võib ideid koguma hakata järgmiseks aastaks, sest Nokia Mobiilifilmide Festival 2007 on alles pika traditsiooni nurgakiviks ning innustab mobiilifilme tegema aastaringselt.

prg. mart kalmo