Kumu dokumentaal         MOFF         HÕFF         tARTuFF 
Animated Dreams Sleepwalkers Just Film Baltic Event
UUDISED
24.01.2008
Filmi "Klass" esseekonkursi võitjad selgunud »

13.12.2007
PÖFF ületas esmakordselt 50 000 vaataja piiri »

10.12.2007
PÖFFi publikuhääletusel osalenutele auhinnad loositud »


BLOG
PÖFFi blogi leiad siit


PÖFFI POSTILJON
Tunne ennast
mugavalt - liitu
PÖFFi meililistiga ja
meie e-postiljon toob
värsked festivaliuudised
otse sinu
postkasti!
» Liitu


Laste- ja noortefilmide festival Just Film nüüd täies hoos

Eile avati Kinomajas animafilmi "D˛ungliloom Hugo" esilinastuse, tordisöömise, padjasõja ja laste poolt õhupallidega taeva poole saadetud soovidega PÖFFi raames toimuv laste- ja noortefilmide festival Just Film.

Festivali Just Film programm koosneb lastefilmide võistlusprogrammist (13 filmi, hindab viieliikmeline laste˛ürii), noortefilmide võistlusprogrammist (12 filmi, hindab viieliikmeline noorte˛ürii) ning TänavaKULTuuri eriprogrammist, mille raames linastatakse erinevaid subkultuure käsitlevaid mängu- ja dokumentaalfilme. Festivali raames toimub kolm esilinastust ("D˛ungliloom Hugo", "Väsinud end vihkamast" ja "Arktikalugu").

Just Filmi külaliste hulgas on TänavaKULTuuri eriprogrammi filmide "Bomb it" re˛issöör Jonathan Reiss ja "Freestyle: vaba riim" autor Kevin Fitzgerald ning muuhulgas Lõuna-Korea fookuse raames Eestit külastav filmi "Dasepo vallatud tüdrukud" lavastaja Je-yong Lee. Külla on oodata ka festivali noortefilmide võistlusprogrammis osaleva "Prantsuse keel algajatele" peaosatäitjat Franēois Göske’t.

Just Filmi linastused toimuvad nii kinos Sõprus kui Kinomajas ning peaaegu kõik programmi filmid linastuvad festivali jooksul kaks korda.

Just Film tähistab sel aastal Euroopa võrdsete võimaluste aastat, mille raames on kuulmispuudega noorte filmihuviliste jaoks ka eesti filmidel eestikeelsed subtiitrid. Lisaks on kõik festivali filmid tõlgitud nii eesti kui ka vene keelde.

Festival lõppeb 1. detsembril filmiga "Freestyle: vaba riim", pärast mida toimub meeleolukas pidu KuKu klubis, kus saab näha üsna ootamatuid inimesi improvisatoorse räpi vallas kätt proovimas.

Pileteid hinnaga 40/50 krooni saab osta kinokassadest ning eelmüügist kõikides Piletilevi müügikohtades ja Statoili teenindusjaamades üle Eesti.

Just Filmi korraldatakse seitsmendat aastat.

prg. mart kalmo