Kumu dokumentaal         MOFF         HÕFF         tARTuFF 
Animated Dreams Sleepwalkers Just Film Baltic Event
UUDISED
24.01.2008
Filmi "Klass" esseekonkursi võitjad selgunud »

13.12.2007
PÖFF ületas esmakordselt 50 000 vaataja piiri »

10.12.2007
PÖFFi publikuhääletusel osalenutele auhinnad loositud »


BLOG
PÖFFi blogi leiad siit


PÖFFI POSTILJON
Tunne ennast
mugavalt - liitu
PÖFFi meililistiga ja
meie e-postiljon toob
värsked festivaliuudised
otse sinu
postkasti!
» Liitu


Algab suur animatsioonipidu 
ANIMAFILMIDE FESTIVAL "ANIMATED DREAMS" JA KOLLOKVIUM "VOODOO HING"21. novembril kell 19:00 avatakse kinos Sõprus PÖFFi animafilmide festival Animated Dreams, mis seekord on pühendatud Nukufilmi stuudio 50. juubelile ja on koos rahvusvahelise kollokviumiga "Voodoo hing" suurim animatsiooniüritus, mis Eestis kunagi toimunud on! Pidustustele on saabumas üle saja väliskülalise.

Animafestivali avaseansil linastuvad 3 nukufilmi, mis iseloomustavad kõige ehedamalt Eesti ühiskonnas ja sotsiaalses sfääris viimase paarikümne aasta jooksul toimunud muutusi: Rao Heidmetsa "Papa Carlo teater" (1988), Riho Undi "Kapsapea" (1993) ja Priit Tenderi "Rebasnaine" (2002).

Peale avaseanssi kell 21:00 algab klubis Privé animafestivali avapidu ANIMA ÖÖ, mille peaesinejaks on kümneid filmifestivale väisanud prantsuse VDJ Frédéric Elalouf aka Oof (Cinemix), kes miksib lõike legendaarse Kanada animarežissööri Norman McLareni filmidest. Peol astuvad üles veel DJ Aasorg, DJ Enar "Rakett” Essenson ning terve hulk noori VJ-sid. ANIMA ÖÖd toetavad Eesti Kunstiakadeemia ja NOA 2007.

Animated Dreams on üks ja ainus animafilmide festival Eestis, mille eesmärgiks on eesti animastuudiotes valminud filmide kõrval pakkuda ja populariseerida kõrgetasemelist rahvusvahelist animatsioonikultuuri. Tegemist on ainulaadse üritusega, mis sai alguse juba 1999. aastal ning on nüüdseks PÖFFi seest välja kasvanud väikeseks iseseisvaks festivaliks. Viie päeva jooksul näidatakse suures koguses Eesti ja välismaa lühianimafilme. Kokku sadakond animafilmi 21 riigist. Festivali pesaks on kino Sõprus.

Animafestivali programmi tuumiku moodustab rahvusvaheline võistlusprogramm, kuhu on kokku nopitud 39 viimase paari aasta silmapaistvamat lühianimafilmi. Esindatud on kõikvõimalikud animatehnikad - on nukufilmi, joonisfilmi, arvutianimatsiooni ja mitmeid eksperimentaalseid võtteid. Eesti animafilmidest astuvad võistlustulle Kaspar Jancise joonisfilm „Maraton“ ja Mari-Liis Bassovskaja ning Jelena Girlini ühistööna valminud nukufilm „Kleit“. Rahvusvahelisse žüriisse kuuluvad tuntud nukufilmirežissöörid Katariina Lillqvist Soomest, Pjotr Sapegin Norrast (kelle film “Aaria“ võitis 2002. aastal Animated Dreamsil Grand Prix) ning animafestivali kunagine algataja ja praegune Kinoliidu juht Mikk Rand.

22. – 24. novembrini toimub kinos Sõprus lisaks animafestivali filmiseanssidele ka rahvusvaheline kollokvium "VOODOO HING" (vaata kataloogi, pdf), mida korraldab Nukufilmi stuudio koostöös animafestivaliga. Kolmel päeval esitavad visualiseeritud ettekandeid ja arutlusi sellised maailma animatsiooni tipud ja praktikud nagu Aardmani stuudio looja Peter Lord Inglismaalt, jaapani nukufilmi maailmaklassik Kihachiro Kawamoto, eestlastest enim pärjatud animarežissöör Priit Pärn ning kultuuri- ja märgiuurijatest teoreetikud Stanislav Ulver, Peeter Torop jpt. Käsitletavate teemade ring on lai: eri riikide, sh Eesti nukufilmi ajalugu, klassikalise nukufilmi tulevik arvutianimatsiooni ajastul, nuku roll tänapäeva ühiskonnas jne. Igal hommikul on ettekanded ning päev lõpeb paneeldiskussiooni ja animafestivali filmiprogrammidega. Festivali kavas on mitmed kollokviumi teemadega seotud retrospektiivid: Sojuzmultfilmi ja Aardmani stuudio eriprogrammid, Kihachiro Kawamoto nukufilmid, Tšehhi animaklassika ning kaks filmiprogrammi Nukufilmi stuudio filmidest. Lisaks näidatakse mitut täispikka animafilmi ja toimub Rao Heidmetsa animeeritud dokfilmi "Elulood" esilinastus. Traditsioonilises programmis "Uus ja uhke Eesti anima!" saab näha peaaegu kõiki viimase aasta jooksul Eestis valminud animafilme. Sel aastal on Eesti filmide autorite hulgas mitu debütanti.

Animafestivali raames avatakse Sõpruse kino ruumides Ungari koomiksikunstnike näitus "Frame up". Näitust korraldab Ungari Instituut.

Animafestivali pileteid müüakse Piletilevi müügipunktides, Statoili teenindusjaamades ja kino Sõprus kassas. Kollokviumile müüakse päevapileteid. ANIMA ÖÖ pileteid saab osta kohapeal klubis Privé.

Kõik animatsioonisõbrad on oodatud peost osa võtma!

prg. mart kalmo