Kumu dokumentaal         MOFF         HÕFF         tARTuFF 
Animated Dreams Sleepwalkers Just Film Baltic Event
UUDISED
24.01.2008
Filmi "Klass" esseekonkursi võitjad selgunud »

13.12.2007
PÖFF ületas esmakordselt 50 000 vaataja piiri »

10.12.2007
PÖFFi publikuhääletusel osalenutele auhinnad loositud »


BLOG
PÖFFi blogi leiad siit


PÖFFI POSTILJON
Tunne ennast
mugavalt - liitu
PÖFFi meililistiga ja
meie e-postiljon toob
värsked festivaliuudised
otse sinu
postkasti!
» Liitu


Nemad ütlevad sel aastal - PÖFFi blogijad


PÖFFi selle aasta blogijad on selgunud. On kirjanikke, kunstnikke, semiootikuid, multimeediaartiste, muidu kinohuvilisi, sekka juuratudeng ja majandusleheneeger. Kõik loomulikult elukunstnikud. Nemad on see seltskond, kes kirjutab siia küljele täpselt nii, nagu torust tuleb. Ja kõige selle kohta, mis PÖFFil ringi liikudes silma jääb – filmid, inimesed, peod, baarid, külalised, sõbrad ja rivaalid. See on isikliku nägemuse koht. Ja kõigil on võimalus vastu vaielda kohe, kui kommenteerimisvõimalus tekib :)

Lähemalt räägivad blogijad enda kohta ise:

SASS HENNO
Noorema põlvkonna eesti kirjanik, kes on avaldanud kolm romaani, kirjutanud mõned filmikäsikirjad ja üritab lähitulevikus kaitsta magistrikraadi stsenaristikas Balti Filmi- ja Meediakoolis. Tema tekstide tugevuseks on verbaalne täpsus segatud sama koguse moraalse süüdimatusega. Päevasel ajal varjab ta end ausate inimeste eest salajastes peidupaikades. Liigub ka kuuldusi, et ta magab vaid ühe tunni ööpäevas ja toitub neitside verest.

LAURI LINNAMÄE
Postimehe majandusajakirjanik. Laia profiiliga kõigesööja – vahepeal hiilib ööpimeduses Sõprusesse väärtkraami kaema, aga ei ütle ära ka väiksest popkornikrõmpsutusest Coca-Cola Plazas. Omab iga asja kohta oma arvamust ja ei hoia küünalt vaka all.

MAARJA NAAGEL
Tartu Ülikooli juuratudeng, hetkel tegeleb magistriõppes rahvusvahelise õigusega. Filmiilmale ulatas oma käe keskkooli lõpus. On olnud võttemeeskonnas multifunktsionaalne tasuta tööjõud, kõndinud massistseenides, omal ajal püüdnud koos sõprade-fanaatikutega Tartu ülikooli filmiklubile hinge sisse puhuda, sebinud PÖFFi Tartu tiimis, pisut teles praktikal olnud. Ja muidugi filme vaadanud, vaadanud, vaadanud...

JAAN APS
Jaan valib filme väga hoolega. Sest elus on liiga palju häid asju veetmaks aega filmidega, mis midagi erilist ei paku. Headele asjadele kaasa aitamisega tegeleb Jaan Heateo Sihtasutuses, edendades sotsiaalset ettevõtlust Eestis. Vabal ajal meeldib Jaanile huvitavaid isiksusi tundma õppida, ringi rännata ja raamatuid kirjutada. Ei kirjuta neid sahtlisse - ilmunud on "Tähtis kevad" (2006) ja "Hingelõõm" (2007).

EDVIN AEDMA
Vabakutseline kirjanik, tõlkija, kunstnik ning eksperimentaalmuusik. Tal on bakalaureusekraad semiootikas ning hetkel õpib ta Tartu Ülikooli magistriõppes kirjalikku tõlkimist. Filmides ning eriti animafilmides hindab sisu edastamist lihtsate, minimalistlike vahenditega, mis jätavad vaatlejale laiema interpreteerimisvõimaluse ning paitavad kujutlusvõimet.

EVE ARPO
Õpib Eesti Kunstiakadeemias interaktiivset multimeediat. Enne seda lõpetas Taanis Rietveldi akadeemias arhitektuuri. Nokitseb oma arhitektuurifirmas, samal ajal teeb ka meediakunsti. Kuulub VJ rühmitusse Uruguay, kes on üles astunud näiteks Haapsalu HÖFFil ja KUMU ÖÖl. Selle aasta septembrikuus tegi koos helikunstnik Riin Kranna-Rõõsiga projekti "Päev ilma mobiilita".

Ja mõned üllatusblogijad saabuvad kindlasti veel!


prg. mart kalmo