Kumu dokumentaal         MOFF         HÕFF         tARTuFF 
Animated Dreams Sleepwalkers Just Film Baltic Event
UUDISED
24.01.2008
Filmi "Klass" esseekonkursi võitjad selgunud »

13.12.2007
PÖFF ületas esmakordselt 50 000 vaataja piiri »

10.12.2007
PÖFFi publikuhääletusel osalenutele auhinnad loositud »


BLOG
PÖFFi blogi leiad siit


PÖFFI POSTILJON
Tunne ennast
mugavalt - liitu
PÖFFi meililistiga ja
meie e-postiljon toob
värsked festivaliuudised
otse sinu
postkasti!
» Liitu


PÖFF kuulutas välja võistlusprogrammid

Juba üheteistkümnendat aastat toimuv Pimedate Ööde Filmifestival (PÖFF) avalikustas täna oma võistlusprogrammid.
Neljandat aastat järjest toimub festivalil EurAasia võistlusprogramm, kuhu tänavu kuulub 17 mängufilmi, kolmandat aastat toimuva Scottish Leader Eesti täispikkade filmide konkursil võtavad mõõtu 12 viimase aasta jooksul valminud eesti linateost.

EurAasia võistlusprogrammi filmid:

ARMASTUSE HAMBAD / AIQING DE YACHI / TEETH OF LOVE / Rež: Zhuang Yuxin / Hiina
ALEKSANDRA / ALEXANDRA / Rež: Aleksander Sokurov / Venemaa, Prantsusmaa
DAISY DIAMOND / Rež: Simon Staho / Taani
UUS INIMENE / DEN NYA MÄNNISKAN / THE NEW MAN / Rež: Klaus Härö / Rootsi, Soome
EDUART / Rež: Angeliki Antoniou / Kreeka, Saksamaa
KÜLMUTATUD / FROZEN / Rež: Shivajee Chandrabhushan / India
MU ISA, MU JUMAL / HOFSHAT KAITS / MY FATHER MY LORD / Rež: David Volach / Iisrael
ISZKA REIS / ISZKA UTAZASA / ISKA’S JOURNEY / Rež: Csaba Bollķk / Ungari
LA FRANCE / Rež: Serge Bozon / Prantsusmaa
ORANGELOVE / Rež: Alan Badoyev / Ukraina
SURMAST SUUREM / PARINAWA LA GHOBAR / CROSSING THE DUST / Rež: Shawkat Amin Korki / Iraagi Kurdistan, Prantsusmaa
LASK / PAS DOUCE / PARTING SHOT / Rež: Jeanne Waltz / Šveits, Prantsusmaa
PLOY / Rež: Pen-ek Ratanaruang / Tai
SÜGISBALL / AUTUMN BALL / Rež: Veiko Õunpuu / Eesti
TAKVA / TAKVA – A MAN’S FEAR OF GOD / Rež: Özer Kiziltan / Türgi, Saksamaa
TÕELINE PÕHI / TRUE NORTH / Rež: Steve Hudson / Iirimaa, Suurbritannia, Saksamaa
TÜHJAD PUDELID / VRATNE LAHVE / EMPTIES / Rež: Jan Šverak / Tšehhi, Suurbritannia

Võistlusprogrammi filme hindab rahvusvaheline žürii koosseisus Chung Sung-woo (Lõuna-Korea), Franįois da Silva (Prantsusmaa), Jaak Kilmi (Eesti), Ilkka Y.L. Matila (Soome), Juliette Sichel (Tšehhi).
Konkursi peaauhind Grand Prix antakse rahvusvahelise žürii poolt parimale filmile ja sisaldab rahalist preemiat (10 000 eurot) Tallinna linnalt.

Scottish Leader Eesti täispikkade filmide konkurssprogrammi filmid:

DEBORA VAARANDI AEG / ESTONIAN HISTORY / Rež: Katrin Laur
DIRIGENDI KÕLA / THE SOUND OF A CONDUCTOR / Rež: Helle Karis, Peeter Murdma
GEORG / Rež: Peeter Simm
JAN UUSPÕLD LÄHEB TARTUSSE / 186 KILOMETRES / Rež: Andres Maimik, Rain Tolk
JONATHAN AUSTRAALIAST / JONATHAN FROM AUSTRALIA / Rež: Sulev Keedus
KLASS / THE CLASS / Rež: Ilmar Raag
KUHU PÕGENEVAD HINGED? / WHERE SOULS GO / Rež: Rainer Sarnet
NUGA / THE KNIFE / Rež: Marko Raat
PÕDRA KUNINGRIIK / ELK’S KINGDOM / Rež: Rein Maran
SÜGISBALL / AUTUMN BALL / Rež: Veiko Õunpuu
TERVITUSI NÕUKOGUDE EESTIST! / GREETINGS FROM SOVIET ESTONIA! / Rež: Urmas E. Liiv
VASTUTUULESAAL / HEADWIND HALL / Rež: Priit Valkna

Scottish Leader Eesti filmide konkursi žüriisse kuuluvad Christian Branchi (Prantsusmaa), Arko Okk (Eesti) ja Sergei Zemljanuhin (Venemaa).
Scottish Leaderi Eesti Filmi Auhind (50 000 krooni) läheb parimale filmile.













prg. mart kalmo