Kumu dokumentaal         MOFF         HÕFF         tARTuFF 
Animated Dreams Sleepwalkers Just Film Baltic Event
UUDISED
24.01.2008
Filmi "Klass" esseekonkursi võitjad selgunud »

13.12.2007
PÖFF ületas esmakordselt 50 000 vaataja piiri »

10.12.2007
PÖFFi publikuhääletusel osalenutele auhinnad loositud »


BLOG
PÖFFi blogi leiad siit


PÖFFI POSTILJON
Tunne ennast
mugavalt - liitu
PÖFFi meililistiga ja
meie e-postiljon toob
värsked festivaliuudised
otse sinu
postkasti!
» Liitu


Tartus ja Tallinnas näeb saksa filmigeeniuse Rainer Werner Fassbinderi elutööd

Teisipäeval, 25. septembril toimub Tartus Athena keskuses skandaalse saksa filmimehe Rainer Werner Fassbinderi suurfilmi "Berlin Alexanderplatz – restaureeritud versioon" avaüritus, kus näidati unikaalset dokumentaalfilmi suurteose valmimisest ja toimus kirjastus Tänapäev poolt ilmunud filmi aluseks olnud Alfred Döblini samanimelise romaani eestikeelse esmatrüki esitlus.

1980. aastal valminud üle 15 tunni kestvat monumentaalteost on peetud üheks olulisemaks filmikunsti teoseks 20. sajandil, mis võtab kokku 1982. aastal 37-aastaselt varalahkunud lavastaja nägemuse kaasaja ühiskonnast.

Kolmeteistkümnest tunnisest osast ja epiloogist koosnevas filmis teeb kaasa plejaad Fassbinderi lemmiknaisnäitlejaid, nende hulgas Barbara Sukowa, Hanna Schygulla, Irm Hermann, Brigitte Mira jpt. Seriaali peaosades on Saksa filmi ja teatri suurkujud Günther Lamprecht ja Gottfried John.

Fassbinderi 25. surmaaastapäeva tähistamiseks restaureeris filmi Bavaria Media ja Rainer Fassbinderi Fond digitaalselt käesoleva aasta alguses ja selle esilinastus toimus veebruarikuisel Berliini Filmifestivalil. Eesti on üks esimesi riike väljaspool Saksamaad, kus restaureeritud linateost suurelt ekraanilt näha saab.

Filmi võib Athena Keskuses näha 25. - 28. septembril ning Tallinnas 28. – 30. septembril kinos Sõprus.

Piletid hinnaga 60/40 (Tallinn) ja 50/30 (Tartu) krooni on müügil kinokassades ja Piletilevi müügipunktides. Ürituse passid 400/240 (Tallinn) ja 300/175 (Tartu) krooni on müügil ainult kinokassades. Avaüritus on kõigile tasuta.

Film on saksakeelne, ingliskeelsete subtiitritega.

Üritust korraldavad Pimedate Ööde Filmifestival, Tallinna Saksa Kultuuriinstituut/Goethe Instituut ja Tartu Saksa Kultuuri Instituut

prg. mart kalmo