Kumu dokumentaal         MOFF         HÕFF         tARTuFF 
Animated Dreams Sleepwalkers Just Film Baltic Event
UUDISED
24.01.2008
Filmi "Klass" esseekonkursi võitjad selgunud »

13.12.2007
PÖFF ületas esmakordselt 50 000 vaataja piiri »

10.12.2007
PÖFFi publikuhääletusel osalenutele auhinnad loositud »


BLOG
PÖFFi blogi leiad siit


PÖFFI POSTILJON
Tunne ennast
mugavalt - liitu
PÖFFi meililistiga ja
meie e-postiljon toob
värsked festivaliuudised
otse sinu
postkasti!
» Liitu


Suurfilmi "Berlin Alexanderplatz" piletid ja passid müügil!

Nüüdsest saab osta pileteid ja passe septembri viimasel nädalavahetusel kinos Sõprus toimuvatele suurfilmi "Berlin Alexanderplatz – restaureeritud versioon“ seanssidele.

Sageli filmigeeniuseks ja mässajaks kutsutud saksa filmimehe Rainer Werner Fassbinderi 1980. aastal valminud enam kui 15 -tunnilist monumentaalset teost on peetud filmikunsti üheks olulisemaks tööks, mis võtab kokku 1982. aastal 36-aastaselt meie hulgast lahkunud lavastaja nägemuse kaasaja ühiskonnast.

Filmis teevad kaasa mitmed Fassbinderi lemmiknäitlejad, nagu Barbara Sukowa, Hanna Schygulla, Irm Hermann jpt. Peaosades saksa filmi ja teatri suurkujud Günther Lamprecht ning Gottfried John.

Fassbinderi surma 25. aastapäeva tähistamiseks restaureeriti film Bavaria Media ja Rainer Werner Fassbinderi Fondi poolt digitaalselt ning Eesti on üks esimesi riike väljaspool Saksamaad, kus filmi suurelt ekraanilt vaadata võib. Paralleelselt filmiga esitletakse ka filmi aluseks olnud ning kirjastuse Tänapäev poolt välja antud Alfred Döblini 1929. aastal ilmunud romaani eestikeelset esmatrükki.

Kinos Sõprus on film ekraanil 29. - 30. septembril, Tartus Athena Keskuses näeb seda 25. - 28. septembri. Piletid ja passid on müügil Piletilevi müügipunktides ja kinokassades. Filmi avaüritused on vaatajatele tasuta.

prg. mart kalmo