Kumu dokumentaal         MOFF         HÕFF         tARTuFF 
Animated Dreams Sleepwalkers Just Film Baltic Event
UUDISED
24.01.2008
Filmi "Klass" esseekonkursi võitjad selgunud »

13.12.2007
PÖFF ületas esmakordselt 50 000 vaataja piiri »

10.12.2007
PÖFFi publikuhääletusel osalenutele auhinnad loositud »


BLOG
PÖFFi blogi leiad siit


PÖFFI POSTILJON
Tunne ennast
mugavalt - liitu
PÖFFi meililistiga ja
meie e-postiljon toob
värsked festivaliuudised
otse sinu
postkasti!
» Liitu


tARTuFF avab homme väravad Iirimaa menufilmiga

Teisipäeval Tartu Raekoja platsil avatav ning teist aastat toimuv Eesti suurim vabaõhufilmifestival tARTuFF keskendub armastuse erinevatele vormidele.

Igasuvisest Viini raekoja ees toimuva ooperi- ja tantsufilmide festivalist innustust saanud armastusfilmide festival tARTuFF toob seekord vaatajate ette 25 filmi 14 riigist. Selliste traditsiooniliste filmiriikide nagu USA, Suurbritannia ja Prantsusmaa kõrval on tänavu esindatud ka eksootilisemad maad nagu India ja Taivan.

Filmifestivali avab käesoleval aastal mainekal Sundance’i filmifestivalil publiku peapreemia võitnud Iirimaa mängufilm "Ükskord". Väikesele eelarvele vaatamata teeb see film praegu ilma Ameerika turul ja leidnud endale liitlase ka Steven Spielbergi näol, kellele see film olla andnud suurt inspiratsiooni.

Raekoja platsil näidatakse veel näiteks sakslaste menukit "Emma õnn", Berliini festivalil auhindu noppinud Taivani-Hiina ühistööd "Ämblikliiliad" ja möödunud aastal PÖFFil publikupreemia pälvinud Argentiina-Hispaania südamlikku koostööfilmi "Elsa ja Fred". Eksootikat lisab kindlasti ka selle aasta üks Bollywoodi säravamaid mängufilme "AS Pulmareisid", kus ei puudu ei laulu- ega tantsunumbrid.

Samuti on programmis kindel koht filmiklassikal. Sel aastal näidatakse 45 aastat tagasi kümme Oscarit pälvinud suurejoonelist "West Side’i lugu" ja "Haroldit ja Maude’i" (1971), mille dramatiseeringud on korduvalt jõudnud ka Eesti lavalaudadele.

Raekoja platsile paigaldatud 10x20-meetrisel ekraanil linastub kuuel õhtul kokku 12 mängufilmi. Festivalist on võimalik osa saada ka Athena Keskuse suures saalis, kus linastub religioonitolerantsi filmiprogramm. 13 dokumentaalfilmist koosnevat filmiprogrammi toetab 30.–31. augustini toimuv rahvusvaheline konverents religiooni ja sallivuse teemal.

Kõikidel filmidel on eestikeelne tõlge ning kogu filmiprogramm on vaatajatele tasuta.

Igal festivalipäeval on Raekoja platsil avatud ka Pauligi kohvitelk, kus alates kella 12 saab osta hõrgutavat kohvi ja nautida head muusikat. Iga päev kell 17–21 näeb telgis baristade show’d ja saab kuulata elavat muusikat.

MTÜ Pimedate Ööde Filmifestivali, Tartu linna ja mty armastus koostöös korraldatav tARTuFF kestab 28. augustist 2. septembrini 2007.

Täpsem info: www.tartuff.ee  

prg. mart kalmo