Filmiinfo    Vaata kommentaare (6)    Lisa kommentaar

Karuzmari
Kružovnik 

   

Venemaa 2007 | 93min

Keel: vene

Filmi süžee hargneb 1980. aasta 3. augustil Moskvas, olümpiamängude viimasel päeval. Miilits on saanud käsu teha "järelnoppimist", tühjendada linn "asotsiaalsest elemendist" ja saata kõik kahtlased tegelased 101. kilomeetrile. Koos joodikute, kaltsakproletaarlaste ja litsidega korjatakse üles ka dissidendist kunstnik Boriss, kel õnnestub põgeneda ja varjuda linnalähedases daatšas, mis kuulub sõjatehase direktorile Nikolaile. Viimane on sõitnud olümpia lõputseremooniale, koju on jäänud noor naine Anna koos pojaga. Sümpaatia, mis Anna ja Borissi vahel tekib, paljastab ühtlasi kummagi üksinduse. Filmis leidub vihjeid ka Eestile, peategelase Borissi prototüübiks on Eesti kunstnik Ülo Sooster, kelle pilte võib Borissi ateljees näha, ning ühes arhiivikaadris sooritab võidukat kolmikhüpet Jaak Uudmäe!
Vene menukirjaniku Marina Marejeva stsenaariumi alusel tehtud eesti lavastaja Arvo Iho ("Naerata ometi", "Vaatleja", "Halastajõde", "Karu süda" jt) mängufilm võistles tänavu Viiburi vene filmi festivali "Aken Euroopasse" konkurssprogrammis.

Mängufilm linastub üllatusseansina festivali raames 2. detsembril kell 21:30 Kosmose suures saalis varem väljakuulutatud filmi „Sära“ (rež. Andrei Kontšalovski) asemel ja lisaseansina 9. detsembril kell 16:30 kinos Sõprus.Režissöör: Arvo IhoFestivalid ja auhinnad:Filmi ajakava
P 02.12  21:30 Kosmos I (Kohal on režissöör Arvo Iho) » Lisa oma kavva   » Osta pilet
P 09.12  16:30 Sõprus » Lisa oma kavva   » Osta pilet