Filmiinfo    Vaata kommentaare (2)    Lisa kommentaar

M
Em 

   

Lõuna-Korea 2007 | 110min

Keel: korea

Salapärane M-täht, Lee Myungse uue ja nõidusliku filmi pealkiri, kumiseb tähendustest ja allusioonidest. "M" tähendab mälestusi; see äratab uuele elule Truman Capote'i kuulsa novelli "Miriam: klassikaline lugu üksildusest"; see on hiinakeelse sõna "meng" (e. k. "unistus") algustäht; lisaks kõigele meenutab see Chung Hong-hee laulu "Mist", mis oli 1960. aastail Koreas ülipopulaarne.

Järjekordse hiilgava näitena re˛issööri avarast filmilikust mõtlemisest jõuab see nukker ja melanhoolne, üleloomulik armastuslugu ekraanile Lee Myungse ainulaadses ja intelligentses stiilis.
Noort ja paljutõotavat kirjanikku Min-wood kummitavad hallutsionatsioonid ja luupainajad. Ta ei suuda keskenduda oma uuele tööle, eduka debüütromaani kauaoodatud järjele, ega elada rahulikku igapäevaelu. Vanad fotod ja kujutised, mida ta ära ei tunne (kuigi need tunduvad kuidagi tuttavad), kerkivad pimedusest üha uuesti tema silme ette. Noor ja kaunis naine Mimi käib tal kõikjal sabas nagu hüljatud armunu. Kui Mimi tuletab Min-woole meelde laulu "Mist" viisi, süttivad mehe mälu pimeduses eredate tuledena põlema ammu kustunud mälestused. Hägused meenutused elu esimesest armastusest sunnivad teda keskenduma ja möödanikku mäletama.
Pendeldades unelmate ja tegelikkuse vahel ning Hollywoodi klassika ja koomiksikaadrite vahel, sosistab ja röögib re˛issöör värsse oma imeliselt leidlikust luulest.

Giovanna Fulvi, Toronto filmifestival

Re˛issöör: Lee Myung-se
Prod: O Su-mi, Lee Myung-se
Sts: Lee Myung-se, Lee Hae-kyung
Op: Alex Hong
Muusika: Cho Sung-woo
Mont: Ko Im-pyo
Os: Gang Dong-won, Lee Yeon-hee, Gong Hyo-jin
Tootja: Production M


Festivalid ja auhinnad: TorontoFilmi ajakava
E 03.12  22:00 Sõprus (ingliskeelsed subtiitrid) » Lisa oma kavva   » Osta pilet