Filmiinfo    Vaata kommentaare (2)    Lisa kommentaar

Põdra kuningriik
Põdra kuningriik 

   

Eesti 2007 | 60min

Keel: eesti

Põder on üks Eestimaa metsade suuremaid ja uhkemaid loomi, kes on siin elanud juba üksteist tuhat aastat. Kuid inimene näeb põtra harva, tavaliselt vilksamisi läbi autoakna. Hetkeline kohtumine hirmunud loomaga ei kõnele aga midagi põdra tegelikust elust, tema rahulikust ja suursugusest olekust oma loomulikus keskkonnas.
Film viib meid põdra kuningriiki, kus elu kulgeb ruttamata, aegade poolt seatud rütmis. Seal tegutsevad metssead, metskitsed, rebased ja mitmed teised loomad. Põtru on filmitud nende loomulikes elupaikades aastaringi, jälgides rahumeelsete loomade eluloogikat ja toimetamisi. Põder ei nori tüli teiste metsaelanikega, näeme neid koos metskitsede ja metssigadega rahulikult toitumas.
Tähelepanuta ei jää ka inimese ja põdra keerukad ja vastuolulised suhted tänapäeval. Jahimeeste tegevusele ei anta hinnagut, ainult näidatakse, kuidas jaht käib.

See on emotsionaalne ja muljeterohke filmiretk põdra varjatud maailma, mida pole vaja ei karta ega ka mõõdutundetult idealiseerida. Kui suudame aga säilitada põdra ja uhked maastikud, kus ta elab, võime ühtlasi olla kindlad ka enda eksistentsi jätkumises.

Re˛issöör: Rein Maran
Prod: Rein Raamat
Sts: Rein Raamat
Op: Rein Maran, Joosep Matjus, Tõnu Talpsep
Muusika: Märt-Matis Lill
Mont: Maarek Toompere
Tootja: Gaviafilm
Print: Gaviafilm


Festivalid ja auhinnad:Filmi ajakava
R 07.12  18:00 Kinomaja (ingliskeelsed subtiitrid) » Lisa oma kavva   » Osta pilet