Filmiinfo    Vaata kommentaare (1)    Lisa kommentaar

Tervitusi Nõukogude Eestist!
Tervitusi Nõukogude Eestist! 

   

Eesti 2007 | 59min

Keel: eesti, vene

TERVITUSI NÕUKOGUDE EESTIST! kõneleb eestlaste kohanemisest Nõukogude Eesti "kuldajal", 1970tel ja 1980te alguses. Filmi peategelasteks on kolm toonast vabadusvõitlejat - Tunne Kelam, Lagle Parek ja Tiit Madisson. Nad olid dissidendid, nõukogude süsteemi poolt tagakiusatud ning rahva seas tuntud teisitimõtlejad, kes julgesid süsteemi vastu astuda. See oli umbes kakskümmend aastat tagasi. Kuhu on endised dissidendid tänaseks jõudnud ja kas müüt eestlaste kustumatust vabaduseihast nõukogude ajal vastab tegelikkusele?

Täna mässab endiselt vaid Tiit Madisson, Tunne Kelam on europarlamendi saadik ning Lagle Parek on end leidnud birgitiinide nunnaordu juures. Eesti on rikkam kui iial varem ajaloos. Ometi kirjeldavad sotsioloogid ootamatut fenomeni - enam kui pooled nõukogude ajal elanud inimestest leiavad, et elu oli toona parem. Tööga ei pidanud end katkestama, naabril ei läinud oluliselt paremini ning sääraseid nagu Tunne, Tiit ja Lagle vaadeldi pigem kui friike.
Täna püüame taas mõista, miks nad toona peaaegu üldisesse rahulolusse ei sulandunud. Ja kas see, mille eest nad end siis teadsid kannatavat, on nüüd tõeks saanud?

Re˛issöör: Urmas Eero Liiv
Prod: Kiur Aarma
Sts: Urmas Eero Liiv
Op: Urmas Eero Liiv, Manfred Vainokivi, Marianne Kõrver
Tootja: RUUT
Print: RUUT


Festivalid ja auhinnad:Filmi ajakava
K 05.12  18:00 Kinomaja (ingliskeelsed subtiitrid) » Lisa oma kavva   » Osta pilet