Filmiinfo    Vaata kommentaare (2)    Lisa kommentaar

Nuga
Nuga 

   

Eesti 2007 | 60min

Keel: eesti

Kolmekümne viiene Ekke töötab kinnisvaramaaklerina. Ta ilmutab ilmseid läbipõlemise tundemärke, tema elu on üksluine ja pereelu probleemne. Ilmselgelt pole Ekke oma eluga rahul, aga ei tea ka mida tahab ega oska väljapääsu leida.
Filmis on nähtud mehelikkuse kriisi analüüsi Eesti ühiskonnas. NUGA püüab uurida ja mõista meheksolemist seksuaalsuse kaudu. Pealtnäha edukas mees, kellel kõik staatusesümbolid olemas - maja, auto, naine, laps ja armuke -, ei olegi õnnelik. Kasvab paine, äng, ja hillitsetud hüsteeria. Sellist meeleolu arengut toetab tume ja taotluslikult teraline pilt. Ja muidugi leidub filmis seksi, millest lootusetuses rabelevale Ekkele saab illusoorne enesetõestamise vahend. Kuid seks ilma emotsionaalse läheduseta ei paku täit rahuldust ja tühi tunne ei kao. Kui pole lähedust ja hoolimist, äng vaid kosub.
Milleni see viia võib, viitab filmi pealkiri. Kui väljapääsu pole või ei osata seda leida, jääb lahenduseks jõuga väljamurdmine. Aga alles siis, kui midagi käest libiseb, tajutakse selle tõelist väärtust. Klammerdutakse, kui tuleks lahti lasta, sest ei saa hoida kinni seda, mis kaob nagunii. Psühholoogiliselt mõjus suhtedraama suudab haarata rohkem kui vaid ühe mehe depressiooni.

Re˛issöör: Marko Raat
Prod: Pille Rünk
Sts: Marko Raat
Op: Mart Taniel, Marko Raat
Mont: Kaie-Ene Rääk
Os: Mait Malmsten, Kersti Heinloo, Britta Vahur, Kädi Metsoja, Elle Kull, Gert Raudsep


Festivalid ja auhinnad:Filmi ajakava
K 05.12  19:30 Kinomaja (ingliskeelsed subtiitrid) » Lisa oma kavva   » Osta pilet