Filmiinfo    Vaata kommentaare (4)    Lisa kommentaar

Me oleme koos (Thina Simunye)
We are Together (Thina Simunye) 

   

Suurbritannia 2006 | 86min

Keel: zulu, inglise

Thina Simunye - ME OLEME KOOS on tõeliselt ilus üllatusfilm, mis on võitnud järjest mitmetel festivalidel publiku südamed ja pärjatud paljude auhindadega. Maailma suurimal dokumentaalfilmifestivalil Amsterdamis pälvis see nii parima debüütfilmi kui publikuauhinna. Halvasti öeldes on tegu pisarakiskujaga, ent hea filmi kohta ei taha halvasti ütelda.
Paul Taylori debüütfilm on Agape orbudekodust Lõuna-Aafrikas KwaZulu Natal regioonis, mis lisaks vaesusele on üks suurima HIV-nakkuse protsendiga piirkondi maailmas. Agape keskus on koduks lastele, kellest paljud on kaotanud oma vanemad AIDSile. Ent nendel looduslastel on peale raske mineviku ja siiruse veel midagi väga ilusat, see on koolitamata imeilus hääl. Ja kui sellised lapsed moodustavad koori, siis see kõlab lihtsalt väga võimsalt. Nii võimsalt, et 2003. aastal ülikooli suvevaheajal siia vabatahtlikuks sattunud filmitudeng Paul otsustas panustada oma jõu nende laste aitamiseks. Ta aitab neil välja anda CD ning teeb selle filmi, mis on justkui ülistus nende laste ilusale häälele ja elujõule.
Nende laul viib nad teele, millest nad poleks eales osanud unistadagi…

Thina Simunye, Singabhomdeni - Me oleme koos, me oleme perekond!
Kaarel Kuurmaa

Re˛issöör: Paul Taylor
Prod: Teddy Leifer, Paul Taylor
Sts: Slindile Moya, Paul Taylor
Op: Paul Taylor
Muusika: Dario Marianelli performed by The Children of Agape
Mont: Masahiro Hirakubo, Ollie Huddleston
Tootja: Rise Films


Festivalid ja auhinnad: Amsterdam (Audience Award, First Appearance Award), Thessaloniki, Tribeca (Audience Award, Special Jury Mention), Munich, Jerusalem, Melbourne, Edinburgh (Audience Award), Moscow, ChicagoFilmi ajakava
T 04.12  18:00 Von Krahli Teater (ingliskeelsed subtiitrid) » Lisa oma kavva   » Osta pilet
N 06.12  17:00 Athena II (ingliskeelsed subtiitrid) » Lisa oma kavva   » Osta pilet