Filmiinfo    Vaata kommentaare (2)    Lisa kommentaar

Tõeline põhi
True North 

   

Iirimaa, Suurbritannia, Saksamaa 2006 | 96min

Keel: inglise

TÕELINE PÕHI on tänavuse võistlusprogrammi galeriis kahtlemata kõige klassikalisema jutustamislaadiga draama, mis ammutab oma jõu nüansirikastest näitlejatöödest ning laia kõlapinnaga loost, põhinedes seejuures 2000. aastal aset leidnud sündmustele.

Täispika mängufilmi debütant Steve Hudson ei eputa ega nuia tähelepanu, vaid keskendub imetlusväärse pühendumusega oma neljale tegelasele, lastes neil areneda täismõõtmelisteks inimesteks. Need neli on kalatraaleri meeskonna liikmed, kellest kaks võtavad teiste teadmata laevale trobikonna Hiina põgenikke, et need kopsaka rahasumma eest Šotimaale toimetada. Pakutud tehingu vastu võtnud Sean varjab immigrante oma laevakaptenist isa eest, tühjendades pimeduse katte all hoolealuste väljaheitepange.

Kui seni on filmitegijad näidanud inimkaubandust enamasti põgenike silme läbi, siis Hudson keskendub kaubitsejate psüühikale. Veenvalt näitab ta seda õhtumaist abitust, kui anonüümne ebainimlikes tingimustes kükitav põgenikemass saab järsku näo, kui äkki on vaja oma tegude eest vastutada.

Peaosatäitjad Peter Mullan, Gary Lewis ja Martin Compston on kõik Ken Loachi lemmikud, kuid TÕELINE PÕHI sisaldab endas rohkemgi paralleele Loachi sotsiaalrealistlike draamadega. Hudsoni puhul ei ole briti taustsüsteem küll oluline, filmi sündmused võiks aset leida ükskõik kus, kuid nii nagu Loach suudab oma väikeste inimeste kaudu jõuda mõjuvate üldistusteni, oskab seda ka Hudson.

Grete Nootre

Režissöör: Steve Hudson
Prod: Sonja Ewers, Benjamina Mirnik, David Collins, Eddie Dick
Sts: Steve Hudson
Op: Peter Robertson
Muusika: Edmund Butt
Mont: Andrea Mertens
Os: Peter Mullan, Gary Lewis, Martin Compston, Steven Robertson, Angel Li
Tootja: Bankside Films
Maailma müük: Beyond Films


Festivalid ja auhinnad: Toronto, Karlovy Vary, Max Ophüls, CopenhagenFilmi ajakava
N 06.12  19:30 Vene Teater (eestikeelsed subtiitrid) » Lisa oma kavva   » Osta pilet
R 07.12  16:00 Sõprus (eestikeelsed subtiitrid) » Lisa oma kavva   » Osta pilet