Filmiinfo    Vaata kommentaare (1)    Lisa kommentaar

Celebration
Celebration 

   

Prantsusmaa 2006 | 74min

Keel: prantsuse

Chanel, Dior, Armani, Kenzo ja Yves Saint Laurent...hoolimata rõivatööstuse globaliseerumisest on Pariis jäänud kõige olulisemaks moemaailma keskuseks ning tippdisainerite meelispaigaks. 20. sajandi Pariisi haute couture'i suurkujuks on vaieldamatult ka Yves Saint Laurent, aastakümneid kestnud karjääriga Moelooja suure algustähega.
Oliver Meyrou dokumentaalfilm jälgib viimast kahte aastat Saint Laurent'i elust enne, kui viimane aktiivsest moeloomest 2002. aastal loobus.
1936. aastal sündinud YSLi karäär algas 50ndatel, kui ta asus tööle Diori moemajja, kuid suurema kuulsuse saavutas ta hiljem, olles ühtmoodi edukas nii pret-a-porter kui haute couture'i vallas.
Film vaatleb ning ehk isegi paljastab halastamatult kunagise suurkuju taandumist vanaduse ning läheneva grand finale, lahkumismoeshow ootel. Hoolimata sellest, et YSL meenutab oma firmamärgiks kujunenud prillide ja parukatega kurva kuju rüütlit on vanameistris säilinud siiski väärikust ning kuulsuse sära. Meynrou on maininud, et tema eesmärgiks ei olnud purustada müüti YSL ümber, vaid näidata reaalsust sageli elust võõrdnud moetööstuses.
YSLi kosmeetikaseeria järgi nime saanud dokumentaali on saatnud mitmed skandaalid, mistõttu film linastus alles 2007. aastal Berliini festivalil, neli aastat peale valmimist. YSLi äripartneri Pierre Bergé kohtuhagist tulenevalt ei linastu film Prantsusmaal tõenäoliselt mitte kunagi, kuid õnneks on Eesti publikul võimalik osa saada kirglikust, kurvast, kuid samas usalduslikust ning austust avaldavast pilguheidust YSLi maailma.
Sten Saluveer

Re˛issöör: Olivier Meyrou
Prod: Olivier Meyrou
Sts: Olivier Meyrou
Op: Jean-Marc Bouzou
Muusika: Francois-Eude Chanfrault
Mont: Cathie Dambel
Os: Yves Saint Laurent
Tootja: Olivier Meyrou


Festivalid ja auhinnad: Berlin (Panorama)Filmi ajakava
K 05.12  20:00 Kumu auditoorium (ingliskeelsed subtiitrid) » Lisa oma kavva   » Osta pilet
R 07.12  21:00 Athena II (ingliskeelsed subtiitrid) » Lisa oma kavva   » Osta pilet