Filmiinfo    Vaata kommentaare (23)    Lisa kommentaar

Planeet
Planeten 

   

Rootsi 2006 | 84min

Keel: inglise

Me oleme osa kõigest ja meie tegevus mõjutab kogu planeeti, see juhtmõte on kandev rootslaste initsiatiivil valminud megaprojektis PLANEET, kus meile koyaanisqatsiliku ürgse jõuga ning tänapäeva tippteadlaste abiga maalitakse selgemalt kui puust ja punaseks pilt Maa hetkeolukorrast. Meil on 1 planeet - me kasutame seda nagu meil oleks 5 planeeti. Kus on loogika?

29 eksperti annavad oma arvamuse planeet Maa olukorrast. Keeniast Brasiiliani, Šanghaist Gröönimaani, professorid, elektrijaamade töötajad, prügi ladustajad, ettevõtjad, loodusfotograafid. Nagu öeldud, on filmi visuaalseks lähtekohaks aga reggiolikult võimas pildikasutus, nii et filmi visuaalne toon paneb vaataja unustama stamplikud ja vanamoelised keskkonnateemaliste dokumentaalide perspektiivid. Piltideks nagu parimate loodusfotograafide stiilis kaadrid maailma eri paigust. Ladusat ja selget visuaalset ja verbaalset sõnumit toetab palju head huumorit, tabav animatsioon, uue ja vana arhiivmaterjali kõrvutamine, reklaaminduse esteetika, faktid, tsitaadid ning stsenaristiliselt ootamatud pöörded.

Planeet on palju rohkem kui lihtsalt film kliimamuutustest - see on Maast kui tervikust, see on kõikidest globaalmuutustest, mis praegu toimuvad.

Ingliskeelne väljend selle filmi kohta on - "a must see".
Kaarel Kuurmaa


Režissöör: Johan Söderberg, Michael Stenberg, Linus Torrell
Prod: Michael Stenberg, Jonas Kellagher
Sts: Michael Stenberg, Jan Röed
Op: Jan Röed, Nic Hughes, Havard Jensen
Muusika: Johan Söderberg
Mont: Johan Söderberg
Tootja: Charon Film AB
Print: Swedish Film Institute


Festivalid ja auhinnad: Vancouver, Seattle, Cambridge, ThessalonikiFilmi ajakava
L 01.12  22:00 Kumu auditoorium » Lisa oma kavva   » Osta pilet
P 02.12  21:00 Athena II » Lisa oma kavva   » Osta pilet
R 07.12  22:00 Von Krahli Teater » Lisa oma kavva   » Osta pilet
P 09.12  18:00 Athena II » Lisa oma kavva   » Osta pilet