Filmiinfo    Vaata kommentaare (8)    Lisa kommentaar

Armastuse hambad
Ai Qing De Ya Chi 

   

Hiina 2006 | 114min

Keel: mandariini

"Kas sa tead, miks mul selg valutab?", küsib Qian Yehong (Yan Bingyan) hambaarstitoolis lamades oma hambatohtrilt, ning hakkab talle rääkima aastate taha ulatuvat lummavat lugu armastusest, kasvamisest, katsumustest ja valikutest. Näeme Qian Yehongi kooliaja Nõukogude Hiinat aastast 1987 ja seejärel varakapitalistlikku suurte võimaluste Hiinat kümmekond aastat hiljem. Loomulikult pole siin aga kõige olulisem mitte poliitika, ega ümbrus, vaid ühe inimese elu keerdkäigud.

ARMASTUSE HAMBAD on mõõduka (ent mitte aeglase) tempoga haarav lugu, mis räägib Hiina elust ja pakub piisavalt keerukaid sü˛eekäike, et filmis põnevust üleval hoida. Tegemist on tõelise leiuga, sest see linateos on muu maailma jaoks veel täiesti avastamata film. Ometigi võib talle ennustada kõrget lendu festivalidel.

Film on uurimus naise psühholoogiast ning seda mehe enda sõnul tänu Ingmar Bergmani mõju, kelle jaoks naise psühholoogiline roll armastuses oli oluliseks teemaks. Bergmanilt on laenatud ka rohke kesk- ja lähiplaanide kasutamise filmis.
Tristan Priimägi

Re˛issöör: Zhuang Yuxin
Sts: Zhuang Yuxin
Op: Li Jun
Muusika: Liu Sijun
Mont: Cheng Xiaoxing
Os: Yan Bingyan, Li Hongtao, Li Naiwen, Chi Jia, Wu Jiaojiao


Festivalid ja auhinnad: Shanghai, MontrealFilmi ajakava
L 01.12  17:00 Vene Teater (eesti- ja ingliskeelsed subtiitrid) » Lisa oma kavva   » Osta pilet
P 02.12  20:00 Sõprus (eesti- ja ingliskeelsed subtiitrid) » Lisa oma kavva   » Osta pilet
E 03.12  19:30 Athena I (ingliskeelsed subtiitrid) » Lisa oma kavva   » Osta pilet