Filmiinfo    Vaata kommentaare (1)    Lisa kommentaar

Kindlused
Castells 

   

Saksamaa 2006 | 88min

Keel: hispaania

Raske on ette kujutada võistlust, mille eesmärgiks on ehitada 10 meetri kõrgune inimpüramiid ning lasta surmahirmu trotsival 7-aastasel lapsel selle otsa lipp heisata. Just taolise, adrenaliinist pakatava traditsionaalse rahvakultuuri juurde kuuluva spordialaga tegelevad Kataloonia linnade erinevad kogukonnad.

Gereon Wetzeli kaasahaarav ning vaataja ühtmoodi tooli naelutav ning sealt adrenaliini tõttu välja hüppama panev dokumentaalfilm CASTELLS jälgib läbi aasta kahe omavahel rivaalitseva võistkonna "Colla Joves'e" ning "Colla Vella" mõõduvõtmist väikelinna Valls'i väljakutel. Mõlemad meeskonnad on oma õnnestumises kindlad ning erineva kõrgusega püramiidid kerkivad edukalt nii treeningsaalis ning ka võistlustel. Ent kui lähenemas on otsustav matš saab mõlema võistkonna peamiseks komistuskiviks tüdrukutirts, kes oma elu püramiidi otsa ronimisega kaalule panna ei taha. Kumb jääb peale, kas kogukond või tüdruk ning kumma päralt on võit?

CASTELLS annab ühtmoodi nauditavalt edasi nii inimpüramiidide kui kultuurinähtuse loomise fenomeni, ehitajate ja osalejate hulljulgust kui ka kataloonlaste paeluvat ning mängulist isiksust, mida rõhutab filmi rahvamuusikal põhinev heliriba. Intervjueeritavad armastavad ühtmoodi võrdselt oma spordiala ja kaamerat, mis paneb vaataja ennastunustavalt kaasa elama "Colla Joves'e" ja "Colla Vella" kaotustele ja võitudele.
Sten Saluveer


Režissöör: Gereon Wetzel
Prod: Anna Ginest? Rosell
Sts: Gereon Wetzel
Op: Josef Mayerhofer
Muusika: Francesc Cass?
Mont: Jörg Adolph, Gereon Wetzel
Tootja: Sphinx Media GBR
Maailma müük: Sphinx Media GBR


Festivalid ja auhinnad: Edinburgh, Thessaloniki, Doc Point, TaiwanFilmi ajakava
N 06.12  18:00 Kumu auditoorium (ingliskeelsed subtiitrid) » Lisa oma kavva   » Osta pilet
L 08.12  16:00 Kinomaja (ingliskeelsed subtiitrid) » Lisa oma kavva   » Osta pilet