Filmiinfo    Vaata kommentaare (1)    Lisa kommentaar

Punane Elvis
Der Rote Elvis Saksamaa 2007 | 90min

Keel: inglise, saksa, hispaania, vene

Dean Reed oli Ebajumal... seda vähemalt miljonitele (nais)fännidele endistes 70ndate lõpu ja 80ndate aastate idabloki maades ning Lõuna-Ameerikas. Lummava naeratuse ning lauluhäälega Reed oli kui saadik unistuste Läänest, heaoluühiskonnast, mis põhines marksistlikel ideaalidel.

Colorados sündinud Reedi karjäär algas 50ndate lõpus, kui tema keskpärast sooloalbumit saatis uskumatu müügiedu Lõuna-Ameerikas. Populaarsuselt Elvist ületanud Reed huvitus pea vasakpoolsetest vaadetest ning kitarri abil getodes radikaalseid vaateid kuulutav protestilaulik pagendati Argentiinast 1966. aastal.
Leides Ida-Saksamaal unistuste kodumaa saavutas Reedi kuulsus enneolematud mõõtmed. Ta oli ühtaegu showmees, muusik, näitleja ning poliitiline idealist, kellesse armusid tüdrukud ning abielunaised ning kelle spagettivesternite järjekordades seisis kinopublik tervel idapoolkeral.

80ndate aastate keskpaigaks olid maailm muutuste künnisel ning Reedi kuulsus hääbumas. 1986. aastal leiti Reedi surnukeha Berliini lähistel järvest. Kas see oli enesetapp või Stasi poolt tellitud mõrv on jäänud siiani müsteeriumiks.

PUNANE ELVIS jutustab ääretult kaasahaarava loo idabloki kõige kuulsamast muusika ja kinoikoonist, keda hoolimata edust piinasid kuulsusejanu ning naiivne usk paremasse maailma.
Sten Saluveer

Re˛issöör: Leopold Grün
Prod: Thomas Janze
Sts: Leopold Grün
Op: Thomas Janze
Muusika: Jan Weber, Oliver Fröhlich
Mont: Dirk Uhlig, Nils Hofmann
Tootja: Totho cmp GmbH


Festivalid ja auhinnad: Berlin (Panorama), MoscowFilmi ajakava
L 01.12  18:00 Rahvusraamatukogu (ingliskeelsed subtiitrid) » Lisa oma kavva   » Osta pilet
L 08.12  16:00 Von Krahli Teater (ingliskeelsete subtiitritega) » Lisa oma kavva   » Osta pilet
P 09.12  20:00 Von Krahli Teater (ingliskeelsed subtiitrid) » Lisa oma kavva   » Osta pilet