Filmiinfo    Vaata kommentaare    Lisa kommentaar

Vee värv
Khadak Belgia, Saksamaa, Holland 2006 | 104min

Keel: mongoolia

Pärast "epideemia" ettekäändel läbiviidud loomade konfiskeerimist asustatakse traditsioonilisi eluviise harrastanud perekond ümber söekavandusse. Töö söekaevanduses on nüri ja looduslastest kogukonnale silmnähtavalt sobimatu: "...kui võimetud me oleme, oma õiguste eest seisma...", tõdeb vana mongol ühes episoodis.

Bagi on tema lapselaps, noor mongol, kelle epilepsia muudab ta keskkonna suhtes ülitundlikkuks. Teatavas reaalsusnihestuses märkab ta söevagonetis lämbuvat noort söevargast kaunitari. Tema päästmine tähendab arreteerimist miilitsate poolt ja sattumist "paranduslikele" töödele. Epilepsiat mongoolias ei ravita, epileptikud pannakse seal lihtsalt "haiglasse" kinni. Nii ei jäägi Bagil muud üle, kui oma keskkonnast vaid teispoolseid kanaleid kasutades infot hankida...

Sellest, kuidas Belgia filmitegijad Mongoolia steppi sattusid, film ei räägi. Küll aga selgub, et nad on seal suurepäraselt hakkama saanud - linateost, mis nii väljapeetult suudab omavahel põimida emotsionaalse ja "objektiivse" reaalsuse, just tihti ei kohta.

Film on võitnud kolm auhinda: 2006. aasta Veneetsia filmifestivalil Luigi De Laurentise auhind, 2007. aasta Bratislava filmifestivali oikumeenilise ˛ürii eriauhind ja samalt festivalilt auhind parima re˛issööritöö kategoorias.
Andres Kõnno

Re˛issöör: Peter Brosens, Jessica Woodworth
Prod: Peter Brosens, Joost de Vries, Leontine Petit
Sts: Peter Brosens, Jessica Hope Woodworth
Op: Rimvydas Leipus
Muusika: Michel Schöpping
Mont: Nico Leunen
Os: Tsetsegee Byamba, Dugarsuren Dagvadorj, Banzar Damchaa, Tserendarizav Dashnyam, Batzul Khayankhyarvaa
Tootja: Bo Films bvba
Maailma müük: Telepool/Cinepool


Festivalid ja auhinnad: Venice (Lion of the Future), Toronto, Stockholm, Sundance, Mar del Plata, Bratislava (Special Mention), Seattle, WarsawFilmi ajakava
R 07.12  18:00 Sõprus (eesti- ja ingliskeelsed subtiitrid) » Lisa oma kavva   » Osta pilet
P 09.12  21:30 Athena I (ingliskeelsed subtiitrid) » Lisa oma kavva   » Osta pilet