Filmiinfo    Vaata kommentaare (7)    Lisa kommentaar

Külmutatud
Frozen 

   

India 2007 | 110min

Keel: hindi

Ladakh on Põhja-Himaalaja piirkond, mida tuntakse maailmas enim kauni mägise looduse ja sügavalt budistlikku kultuuri kandva regioonina. Seda ala kutsutaksegi nii kultuurilise kui topograafilise sarnasuste tõttu "Väikseks Tiibetiks".
Ladakh asub üle 3000 meetri kõrgusel merepinnast, kuid mõned mäetipud jõuavad 5-7 tuhande meetri kõrgusele. See on eritsooniga piirkond, mis välisturistidele avanes alles 1974. aastal. Põhjuseks pidevad ja jätkuvad piiritülid nii Pakistani kui Hiinaga. Senini pääseb välismaailmast Ladakhi kõigest mõnedel suvekuudel. Oktoobrist maini valitseb seal karm lumine külmus, see-eest postkaardilikult ilus ja selge. Nagu ka tervenisti sealsetes kõrgustes filmitud lugu KÜLMUNUD.

Filmi peategelaseks on hilises teismeeas tüdruk Lasya, kes elab koos oma isa Karma ja noorema venna Chomoga üksildases mägikülas. Nende kodu asub ümbritsetuna lumiste mäetippude piiritust rahust. Ühel päeval saabub nende kodupaika sõjavägi, kes seab nende kodu läheduse ülesse laagri. Neil soovitatakse oma asjad pakkida ja kolida välja oma esiisade elupaigast. Perekond peab leppima uudse olukorraga kus nende unenäosarnasest igapäevaelu hakkavad segama tavamaailma teravused.

Nagu Ladakh on seotud vaimlise niidiga pigem jaheda Tiibeti kui kuumade India väljadega. Nii on ka see film tunnetuslikult, kuigi "Made in India", kantud pigem tiibeti budismi taustast kui värvilisest "Made in Bollywood" tantsudest ja lauludest. See film tõestab veelkord India suurust ja ulatuvust. See film on ilus ja eriline väga lihtsas mõttes.

Kaarel Kuurmaa

Re˛issöör: Shivajee Chandrabhushan
Prod: Shivajee Chandrabhushan
Sts: Shanker Raman
Op: Shanker Raman
Muusika: John P. Varkey
Mont: Shan Mohammed
Os: Danny Denzongpa, Gauri, Angchuk, Yashpal Sharma, Raj Zutshi, Shakeel Khan
Tootja: Seagull Media Productions


Festivalid ja auhinnad: Osian Cinefan, Toronto, LondonFilmi ajakava
E 03.12  22:00 Vene Teater (eesti- ja ingliskeelsed subtiitrid) » Lisa oma kavva   » Osta pilet
T 04.12  18:00 Sõprus (eesti- ja ingliskeelsed subtiitrid) » Lisa oma kavva   » Osta pilet