Filmiinfo    Vaata kommentaare (1)    Lisa kommentaar

Särts ja sära
Razzle Dazzle 

   

Austraalia 2006 | 91min

Keel: inglise

Mitmed alaealiste tantsutrupid harjutavad osariigi meistrivõistlusteks selles libadokumentaal-tantsufilmis, mille arenedes rullub meie ees lahti uskumatu galerii veidrikke - ülearenenud sotsiaalse närviga tantsuõpetaja Mr. Jonathon (Ben Miller), tema põhikonkurent, "daamilikku kasvatust" propageeriv Miss Elizabeth (Jane Hall), neurootilised lapsevanemad ja lapsed ise, kes keset kogu tohuvabohu tihti üldse aru ei saa, mis toimub.

RAZZLE DAZZLE on tehtud nii tõetruult, et veidi vähem rafineeritud iroonianärviga võibki toimuvat mõneks ajaks uskuma jääda. Dokumentaalfilmi stiilis üles võetud sündmused varjavad reaalsuseillusiooni taga kümneid peeneid torkeid erinevate inimtüüpide ja inimlike valskuste pihta. Käime koos "võttegrupiga" kaasa kogu konarliku eelvoorude tee, et lõpuks finaalis näha, kas peale jääb Mr. Jonathoni hariduslik tantsuideoloogia või Miss Elizabethi ideaaltüdrukute eskadron.

Filmi tantsumaailm tundus re˛issöör Darren Ashtonile piisavalt kunstlik selleks, et proovida libadokumentaali formaati, sest "ei peagi reaalsusele ise väga palju juurde lisama". Kaamera matkib dokumentaalfilmidele omaseid tehnilisi vigu - nihkes kadreeringuid ja paigast ära fookust. Õnnestunult, sest Berliini filmifestivalil tulid mitmed inimesed temalt küsima, mis tegelastest pärast filmi edasi sai.
Tristan Priimägi

Re˛issöör: Darren Ashton
Prod: Jodi Matterson, Andrena Finlay
Sts: Darren Ashton, Carolyn Wilson, Robin Ince
Op: Garry Philips
Muusika: Roger Mason
Mont: Julieanne Deruvo, Phil Horn
Os: Shayni Notelovitz, Clancy Ryan, Sheridan Rynne, Kerry-Ann Thoo, Ben Miller
Tootja: Wild Eddie Films
Maailma müük: Celluloid Dreams


Festivalid ja auhinnad:Filmi ajakava
P 02.12  14:00 Viljandi Rubiin (eestikeelsed subtiitrid) » Lisa oma kavva   » Osta pilet
L 08.12  14:00 Sõprus (eestikeelsed subtiitrid) » Lisa oma kavva   » Osta pilet