Filmiinfo    Vaata kommentaare (8)    Lisa kommentaar

Minu mustikakarva ööd
My Blueberry Nights 

   

Hiina, Hong Kong, USA 2007 | 111min

Keel: inglise

Pärast järsku lahkuminekut oma mehest võtab Elizabeth jalge alla reisi läbi kogu USA, jättes selle käigus selja taha kõik oma mälestused, elu unistuse ja kohvikuomanikust uue kallima - seda kõike teeb ta selleks, et lappida kokku oma murtud südant. Töötades kõikjal Ühendriikides ettekandjana, sõbruneb Elizabeth inimestega, kelle igatsused on tema omadest veelgi suuremad; nende hulka kuuluvad näiteks oma eluga kimpu jäänud politseinik ja temast võõrdunud abikaasa ning ebaõnnelainele sattunud mängur, kel on üks arve õiendada. Nende tegelastega tutvudes jõuab Elizabeth tõelisele mõistmisele üksindusest ja tühjusest ning ta hakkab taipama, et eksirännak on lahutamatu osa tema eneseotsinguist.

Mõistatusliku pealkirjaga filmis MINU MUSTIKAKARVA ÖÖD kirjeldab Hongkongi stiilimeister Wong Kar-wai talle ainuomase visuaalse joonega mõistuloo armastuse järele janunevaist jänkidest. Popstaar Norah Jones kulgeb Elizabethi rollis läbi episoodiks jagatud jutustuse tegelaskujuna, kes üritab võita oma eksistentsiaalset nukrust. Kaunilt kujundatud film laseb vaatajal rännata läbi Ühendriikide idast läände ning kohtuda reisiteel Rachel Weiszi ja Natalie Portmaniga, kuid teose ambitsioonid ja teostus jäävad äärmiselt vaoshoituks.

MU MUSTIKAKARVA ÖÖD meenutab oma sulni melanhoolia, klaustrofoobse ruumi ja võrratult kauni kaameratööga re˛issööri kuulsaimat taiest "Valmis armastuseks" (In the Mood for Love, 2000).

Todd McCarthy, Variety

Re˛issöör: Wong Kar-Wai
Prod: Jacky Pang Yee Wah
Sts: Wong Kar-wai, Lawrence Block
Op: Darius Khondji
Muusika: Ry Cooder
Mont: William Chang Suk Ping
Os: Norah Jones, Jude Law, Rachel Weisz, David Strathairn,
Tootja: Block 2 Pictures/Jet Tone Films/StudioCanal
Maailma müük: Studio Canal
Print: Tallinnfilm


Festivalid ja auhinnad: Cannes (in competition)Filmi ajakava
R 30.11  18:00 Viljandi Rubiin (eesti- ja venekeelsed subtiitrid) » Lisa oma kavva   » Osta pilet
K 05.12  22:00 Sõprus (eesti- ja venekeelsed subtiitrid) » Lisa oma kavva   » Osta pilet
R 07.12  18:00 Narva Rugodiv (eesti- ja venekeelsed subtiitrid) » Lisa oma kavva   » Osta pilet
P 09.12  16:30 Vene Teater (eesti- ja venekeelsed subtiitrid) » Lisa oma kavva   » Osta pilet