Filmiinfo    Vaata kommentaare (3)    Lisa kommentaar

Poolkuu
Niwemang 

   

Iraan 2006 | 107min

Keel: farsi

POOLKUU on Bahman Ghobadi järg filmile "Hüljatuna Iraagis". Seekord reisib Moma, kuulus kurdi muusik, Iraaki, andmaks kontserte kurdi aladel. Moma eirab ennustust, et enne kui kuu poole peale jõuab, juhtub temaga midagi. Ta hangib bussi ja sõidab. Unistus meelitab teda edasi. Enne kui aeg kätte jõuab, peab ta kokku korjama oma kümme poega, kes elavad laialipillutatult Iraani Kurdistanis. Sellest saab raske retk mööda Iraagi, Iraani ja Türgi piirialasid. See teekond sümboliseerib habrast ja ennustamatut saatust, mis kurde nii kaua on jälitanud. Oma teel kohtab Moma müstilist noort lauljat, kelleta ta teed jätkata ei saa. Tal tuleb naist peita, kuna Iraanis ei ole naistel lubatud meeste ees laulda. Mõistatuslik noor lauljanna on see, kes Moma lõpuks tema võimatult reisilt päästab.

Ghobadi mängib paljudel registritel korraga. Sel korral on need kaunilt lõpetatud stseenid, mille melodramaatilist irooniat, usku ja ebausku täis dialoogid täielikult välja mängitakse. POOLKUU on võitmatut energiat täis komöödia, mis jätab veenva hapu alatooni lummavalt kauni maastiku taustal. Ghobadil on silma nii füüsilise misanstseeni kui metafüüsilise võlu jaoks.

Rotterdami Filmifestival

Re˛issöör: Bahman Ghobadi
Prod: Bahman Ghobadi
Sts: Bahman Ghobadi
Op: Nigel Bluck, Crighton Bone
Muusika: Hossein Alizadeh
Mont: Haydeh Safiyari
Os: Ismail Ghaffari, Allah Morad Rashtiani, Heyde Tehrani, Hassan Poorshirazi
Tootja: Mij Film Co./ New Crowned Hope/ Silkroad Production
Maailma müük: The Match Factory GmbH


Festivalid ja auhinnad: San Sebastian (Best Cinematography, FIPRESCI Prize, Best Film), Toronto, Pusan, Rotterdam, IstanbulFilmi ajakava
E 03.12  22:00 Rahvusraamatukogu (ingliskeelsed subtiitrid) » Lisa oma kavva   » Osta pilet
P 09.12  20:30 Kosmos II (ingliskeelsed subtiitrid) » Lisa oma kavva   » Osta pilet