Filmiinfo    Vaata kommentaare (23)    Lisa kommentaar

2 päeva Pariisis
2 Days in Paris 

   

Prantsusmaa, Saksamaa 2007 | 93min

Keel: English, French

Pariis on, statistika järgi, üks kõige enam filmilindile jäädvustatud linnu. Võrratu "Amelie" kasutas üleni ära romantilise armunute linna müüdi, Julie Delpy kirjutatud, lavastatud, produtseeritud ja monteeritud KAKS PÄEVA PARIISIS aga pigistab viimase välja tollest vabameelsest, flirtivast ja hoolimatult südameid purustavast linnast.

Delpy ise mängib Marioni, lühinägelikku, kuid siiski edukat fotograafi, kes on oma ameeriklasest boyfriendi Jackiga just teel puhkuselt Veneetsias tagasi USAsse tööle. Vahepeatus tehakse Pariisis, kus Jack ka kiiresti kultuurišoki saab, sest pole võimalik sammugi astuda, ilma et ilmuks lagedale mõni Marioni vana peika ja hakkaks tema naist joviaalselt suudlema.
Prantslastel pole au- ega häbitunnet, nendib Jack. Ta on nii konservatiivne ja üle mõistuse armukade, mõtleb Marion. Tuttav lugu. Kuidas lahendada olukord, kus inimene, kelle kaisus igal hommikul ärkad, tundub ühtäkki võõras, kellega pole enam millestki rääkida?
Võib-olla polekski tegemist teab mis vaatamisväärsusega, kuid Delpy poleks lõikavalt irooniline ja halastamatult aus mitte ainult suhtestereotüüpide, kultuurierinevuste, rahvuste, sugude, temperamentide, ideede ja põhimõtete suhtes, vaid ka iseenda suhtes.
Kuna viimasel ajal on popp rääkida filmitegemisest kui staaridele taskukohasest teraapiast ja eneseabist, siis võib arvata küll, et Delpy sai ühe kriisi elus ületatud. Ja teraapiana mõjub see film kõigile neile, kes salaja lugenud oma kallima telefonist sõnumeid, süüdistanud teda flirdis ettekandja, taksojuhi, uksehoidjaga, ja üritanud hüsteeriliselt viimases hädas vastutust teise kaela veeretada.

Margit Tõnson

Režissöör: Julie Delpy
Prod: Christophe Mazodier, Thierry Potok, Julie Delpy

Sts: Julie Delpy
Op: Lubomir Bakchev
Muusika: Julie Delpy
Mont: Julie Delpy
Os: Adam Goldberg, Julie Delpy, Daniel Brühl, Marie Pillet, Albert Delpy
Tootja: Rezo Films/3L Filmverleih
Maailma müük: Rezo Films International


Festivalid ja auhinnad: Berlin (Panorama), Edinburgh, SeattleFilmi ajakava
T 04.12  19:00 Kosmos I (eestikeelsed subtiitrid) » Lisa oma kavva   » Osta pilet
R 07.12  19:00 Kärdla Kultuurikeskus (eestikeelsed subtiitrid) » Lisa oma kavva   » Osta pilet
P 09.12  20:30 Sõprus (eestikeelsed subtiiitrid) » Lisa oma kavva   » Osta pilet