Filmiinfo    Vaata kommentaare (8)    Lisa kommentaar

Saatan saabus hobusel
The Devil Came on Horseback 

   

USA 2007 | 89min

Keel: araabia, inglise

SAATAN SAABUS HOBUSEL paljastab 21. sajandi suurimaks humanitaarkatastroofiks nimetatud tragöödia Sudaani Darfuri provintsis. Film jutustatakse ameeriklasest erusõjaväelase Brian Steidle'i silme läbi, kes oli õudust tekitavate vaatepiltide tunnistajaks ja avalikustajaks.
Šokeerivatest kaadritest ja fotodest tulvil film viib vaataja Darfuri südamesse, kus araablaste keskvõim teostab süstemaatilist genotsiidi kohalike mustanahaliste sudaanlaste vastu. Aafrika Liidu ametliku vaatlejana avanes Steidle'il võimalus minna kõikjale piirkonnas, kus seni ükski ajakirjanik polnud käinud. Steidle'it on Darfuris tulistatud ja pantvangi võetud ning tema silme all on hukatud lapsi, ilma, et ta oleks saanud nende kaitseks sekkuda.

Kuuekuulise vaatlusmissiooni järel läks rahvusvahelise üldsuse ja institutsioonide tegevusetusest masendunud Steidle erru ning avalikustas nähtu ja talletatu meedias. Steidle'i materjalid aitasid tuua Darfuri konflikti rahvusvahelise meedia fookusesse ning avaldada lääneriikide valitsustele survet tegutsemiseks.
Tänaseks on esmakordselt tekkinud lootus, et ÜRO saadab Darfuri tugevad rahutagamisjõud, mis peataksid vägivalla. Kuid seni jätkub igapäevane tapatöö endiselt…
Tõnis Leht

Režissöör: Annie Sundberg, Ricki Stern
Prod: Annie Sundberg, Ricki Stern, Jane Wells, Gretchen Wallace
Sts: Annie Sundberg, Ricki Stern
Op: William Rexer II, Jerry Risius, Tim Hetherington, Phil Cox
Mont: Paul Brill
Os: Brian Steadle
Tootja: Break Thru Films


Festivalid ja auhinnad: Sundance, Seattle, TribecaFilmi ajakava
L 01.12  18:00 Kumu auditoorium (eesti- ja ingliskeelsed subtiitrid) » Lisa oma kavva   » Osta pilet
T 04.12  21:00 Athena II (ingliskeelsed subtiitrid) » Lisa oma kavva   » Osta pilet