Filmiinfo    Vaata kommentaare (6)    Lisa kommentaar

4 elementi
4 Elements 

   

Holland 2006 | 89min

Keel: inglise, kasahhi, saksa, vene

Inimese algusest saati oleme püüdnud mõista 4 algelementi. Maa, Vesi, Tuli, Õhk - need moodustavad justkui püha ajatu neliainsuse. 4 algosa on kõiges ja kõikjal. Nendest moodustub kõik. Ometi, kui palju me mõistame neid, iseenesest olemasolevaid? Pole vist väga mõelnud, pole läbi tunnetanud?
Hollandi re˛issöör Jiska Rickels käis oma meeskonnaga filmimas neljas ürgses stiihias rasketes oludes töötavaid inimesi. Me näeme Siberi metsapõlengu kustutajaid, Beringi mere kalureid, Saksamaa kaevureid ja Vene kosmonaute. Me küll ei näe, aga võime tunda ka filmitegijate enda vahetut osalust nelja ürgjõu keskel. Ülimalt täpsed ja esteetilised kaadrid räägivad meile sõnatu loo inimese ja algelementide vahelisest intiimsest pingest. Kuigi film on ilma dialoogita on sellel, mida me kuuleme, väga tähtis roll. Tule praksumine, tuule undamine, lainete müha, maa lõhenemine kaevandustes. Ülim täiuslik esteetika - looduse looming - jõuab meieni nii läbi pildi kui heli. See on võimalus kaasa rännata ja mõtiskleda enda olemasolust selle keskel.

Rickels on nagu tõeline alkeemik, kes võtab 4 elementi kui iseenesestmõistetavat ja segab need kokku nii, et sünnib uus nägemus. See on tõeline maagia - võlukunst - filmi kunst.
Loodud loomise looming loob loo.

Kaarel Kuurmaa

Re˛issöör: Jiska Rickels
Prod: San Fu Maltha
Sts: Jiska Rickels
Op: Martijn van Broekhuizen
Muusika: Horst Rickels
Mont: Kristian Claas
Tootja: Fu Works
Maailma müük: Fu Works


Festivalid ja auhinnad: Mar del Plata, Moscow, Karlovy Vary, SeattleFilmi ajakava
R 30.11  18:00 Kumu auditoorium (ingliskeelsed subtiitrid) » Lisa oma kavva   » Osta pilet
K 05.12  22:00 Von Krahli Teater (ingliskeelsed subtiitrid) » Lisa oma kavva   » Osta pilet